5 pomysłów na wycieczki w Tajlandii

Coraz częściej obieramy Tajlandię jako kierunek wakacji, jak spędzić urlop w tym kraju, aby na długo po powrocie nie móc o nim zapomnieć?

5 pomysłów na wycieczki w Tajlandii
fot.

Skuszeni gorącym słońcem, kolorem morza mieniącym się w przeróżnych odcieniach błękitu, podglądaniem kolorowych rybek w rafach koralowych i jedną z najlepszych kuchni na świecie, coraz częściej obieramy Tajlandię jako kierunek wymarzonych wakacji. Jak spędzić urlop w tym kraju, aby na długo po powrocie nie móc o nim zapomnieć? Przedstawiamy 5 pomysłów na wycieczki w Tajlandii!

Zakochaj się w stolicy!

Dla wielu podróżujących pominięcie Bangkoku - stolicy Tajlandii w planie podróży jest wprost niewybaczalnym błędem. I słusznie. Jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast Azji Południowo-Wschodniej poszczycić może się wspaniałym zapleczem kulturowym. Tylko w tym jednym mieście znajduje się aż blisko 400 świątyń hinduistycznych oraz buddyjskich, z największą oraz najstarszą świątynią Wat Pho na czele. I choć często mówi się o tym, że jest to jedna z najgłośniejszych i najbardziej zatłoczonych stolic świata, ma swój niepowtarzalny urok. Pokochać można ją za genialną kuchnię, wysokie budynki, skąpane w złocie świątynie z posągami Buddy, tuk tuki mknące zakorkowanymi ulicami i życie nocne - zdecydowanie kolorowe i bogate. Od takiego startu w stolicy, zaczyna się prawdziwa Tajlandia. Wycieczki po Bangkoku nie byłyby kompletne bez wizyty w najwyższym hotelu w kraju, składającym się z ponad 80 kondygnacji. Panorama z ostatnich pięter budynku jest jednym z najchętniej fotografowanych widoków w całym państwie. Koniecznie trzeba tutaj być przynajmniej raz w życiu.

Okolice Bangkoku

Po kilku dniach w chaotycznej i głośnej stolicy, która stanowi niejako bramę do tajskiego świata, warto wybrać się nieco dalej. Jedynie dwie godziny drogi dzielą stolicę kraju od przybrzeżnego miasta Pattaya, będącego jednym z głównych kurortów kraju. Miejsce to nie zawiedzie poszukiwaczy wszelkiej rozrywki - klubów nocnych, dyskotek, barów i restauracji, a także atrakcji plażowych. To tutaj zlokalizowany jest również Mini Siam - park tematyczny, w którym podziwiać można największe budowle świata w skali 1:25. Poszukujących atrakcji na pewno uwiedzie Tajlandia. Wycieczki, której nie powinni pominąć entuzjaści zwiedzania ruin świątyń to miejscowość Ayutthaya, położona ok 80 km na północ od Bangkoku. Jest to także miejsce, w którym odbywa się lokalny targ Chao Phrom. Warto zakupić tam np. przyprawy, które w odróżnieniu od tych sprzedawanych na targach dla turystów, z pewnością będą autentyczne i bardzo aromatyczne.

Rajskie Południe

Poszukujących słońca, pięknych plaż i bajkowej scenerii urzeknie południowa - wyspiarska część, z której słynie Tajlandia. Wycieczki organizowane na południu to przede wszystkim kontakt z naturą w najlepszym wydaniu. Idealne warunki do nurkowania, rejsy, możliwość uprawiania sportów wodnych, rowerowe przejażdżki, rezerwat dla słoni – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych na miejscu. Południe kraju słynie również ze smacznej kuchni oraz tzw. Full Moon Party czyli imprezy na plaży przy pełni księżyca i akompaniamencie muzyki, tańców, śpiewu i ogniska.

Połączenie stolicy kraju z zabytkowymi miastami okolicznymi oraz idyllicznym południem sprawi, że emocje na długo po pobycie w Tajlandii, będą wciąż żywe.

Data publikacji: 2018-05-23 | Liczba wyświetleń: 998