Agroturystyka nad jeziorem

Odpoczynek nad jeziorem to niepowtarzalna przygoda powiązana z bliskim kontaktem z przyrodą, szczególnie jeśli spędzamy urlop w gospodarstwie agroturystycznym.

Agroturystyka nad jeziorem
fot. pixabay.com

Wypoczynek nad jeziorem oznacza dobre warunki do plażowania, liczne kąpieliska i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Miejscowości turystyczne położone nad jeziorami posiadają także bogatą bazę gastronomiczną i noclegową. Urlop nad jeziorem stwarza okazję do praktykowania sportów wodnych takich jak: kajakarstwo czy żeglarstwo. Szczególnie atrakcyjną formą aktywnego wypoczynku są spływy kajakowe. Odpoczynek nad jeziorem to niepowtarzalna przygoda powiązana z bliskim kontaktem z przyrodą, szczególnie jeśli spędzamy urlop w gospodarstwie agroturystycznym. Agroturystyka nad jeziorem gwarantuje ciszę i harmonię ducha, która sprawi, iż zapragniesz powracać tu co roku.

Pomimo tego, że najwięcej mówi się zawsze o Pojezierzu Warmińsko-Mazurskim, czyli polskim cudzie natury jakim są Mazury, to jednak mamy w Polsce również inne ciekawe skupiska jezior, nad którymi można wygodnie wypocząć ciesząc się piękną przyrodą i czystymi wodami jezior. Wśród tych najpiękniejszych należy wymienić oczywiście Pojezierze Lubuskie (oblegane przez tych, którzy mieszkają w Polsce południowej) oraz Pojezierze Drawskie (mniej znane, ale uważane za jedno z najpiękniejszych w naszym kraju!). Wszystkie one są bardzo dobrze przygotowane na przybycie turystów. Można tu liczyć na wielorodne noclegi dostosowane do indywidualnych wymagań, ale też na atrakcje turystyczne dla wczasowiczów o odmiennych potrzebach.

Na każdym pojezierzu, najprostszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem noclegowym są pola namiotowe i kempingowe. Bez względu na to, czy spędzimy urlop pod namiotem, czy w przyczepie kempingowej, na pewno będzie to ciekawą odmianą od codziennego życia. Na tego typu odpoczynek możemy sobie pozwolić praktycznie nad wszystkimi akwenami. Poza tym, dość tanio, a mimo tego wygodnie będzie nam się spało w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych. Oczywiście, konkretne ceny zależą tu od standardu, jakim cechuje się dany obiekt.

Bardzo dobrym pomysłem jest również korzystanie z pojedynczych kwater prywatnych. Są one szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nie zabukowaliśmy zawczasu miejsca i mamy problem ze znalezieniem zakwaterowania. Pokoje wynajmowane są zwykle w prywatnych domach za dość niewielką opłatą. Może ta opcja nie pozwala nam na stuprocentową prywatność, ale jest mało kosztowna i idealna dla tych, którzy i tak zamierzają spędzić urlop na zewnątrz, oddając się sportom czy innym rozrywkom poza domem.

Ci, którzy chcą spędzić bardziej luksusowe wakacje na Mazurach, pojezierzu Drawskim lub Lubuskim, powinni postawić na hotele. Jako, że jest ich w tych okolicach raczej niewiele, należy zarezerwować noclegi odpowiednio wcześnie. Poza tym, należy liczyć się z tym, że hotele są nieco oddalone od poszczególnych zbiorników, więc dotarcie nad wodę zajmie nam trochę więcej czasu.

Tagi: agroturystyka jezioro

Data publikacji: 2016-08-06 | Liczba wyświetleń: 1601