Agroturystyka w górach

Zdaniem wielu osób agroturystyka jest alternatywą dla tradycyjnego wędrowania po górach bądź wylegiwania się na słonecznych plażach.

Agroturystyka w górach
fot. Pawel Kazmierczak, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc. /shutterstock.com

Agroturystyka jest formą wypoczynku w warunkach, które zbliżone są do wiejskich. Coraz częściej taka działalność jest traktowana jako alternatywne wobec rolnictwa źródło dochodów dla mieszkańców wsi. Taka forma turystyki cieszy się coraz większą popularnością i obejmuje nie tylko zakwaterowanie, ale także częściowe bądź całodniowe posiłki. Dochodzą do tego atrakcje w postaci wędkarstwa, jazdy konnej czy też uczestnictwa w gospodarskich pracach.

Głównymi zaletami agroturystyki są: możliwość obcowania z naturą oraz uczestniczenie w codziennym życiu mieszkańców wsi, co dla wielu osób jest doskonałą okazją do wypoczynku oraz oderwania się od codziennych problemów. Dużym zainteresowaniem Polaków cieszą się między innymi wczasy agroturystyczne w górach, które są doskonałym sposobem na spędzenie wyczekiwanego urlopu. Każdy, kto zdecyduje się na taka formę spędzenia wolnego czasu ma jednocześnie możliwość korzystania z wszelkich zasobów naturalnych oraz dziedzictwa kulturowego danego regionu. Wczasy agroturystyczne w górach wybierają przede wszystkim osoby, które chcą aktywnie spędzić czas spacerując po stokach, jeżdżąc konno, zbierając grzyby. Zdecydowanie jedną z największych zalet takiej formy wypoczynku są stosunkowo tanie koszty zakwaterowania oraz wyżywienia.

Gospodarstwa turystyczne można znaleźć przede wszystkim na terenach górzystych, takich jak Bieszczady, Beskidy, Karkonosze oraz Góry Świętokrzyskie. Oprócz różnorodnych rozrywek, oferują one przede wszystkim piękne widoki, czyste górskie powietrze oraz spokój, który wielu osobom jest niezbędny do wypoczynku i relaksu. Każde pomieszczenie w gospodarstwie agroturystycznym, które zostało przeznaczone dla gości zazwyczaj urządzone jest w niepowtarzalnym stylu nawiązującym do ludowej tradycji, dzięki czemu każdy, kto tu zamieszka może poczuć, jak to jest mieszkać na wsi i żyć w takich warunkach.

Zdaniem wielu osób agroturystyka jest alternatywą dla tradycyjnego wędrowania po górach bądź wylegiwania się na słonecznych plażach. Niezwykle bogata oferta agroturystycznych gospodarstw położonych w niezwykle malowniczych częściach naszego kraju, pozwala na wybór miejsca, które będzie spełniało wszelkie oczekiwania turysty. Warto pamiętać także o tym, że jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko na wakacje, ale i na inne wolne dni. Trzeba mieć wszak świadomość, że coraz więcej gospodarstw położonych w górach oferuje także możliwość spędzenia Sylwestra czy niedługiego, świątecznego weekendu.

Data publikacji: 2009-07-18 | Liczba wyświetleń: 4138