Atrakcje turystyczne Karpacza i okolic

Ta niezwykła miejscowość położona w Karkonoszach u podnóży Śnieżki, jest najciekawszą i najbardziej malowniczą ostoją dla strudzonego codziennością turysty.

Atrakcje turystyczne Karpacza i okolic
fot. Archiwum portalu Noclegownia.pl

Ta niezwykła miejscowość położona w Karkonoszach u podnóży Śnieżki, jest najciekawszą i najbardziej malowniczą ostoją dla strudzonego codziennością turysty. Poza bardzo malowniczym położeniem, niezwykle przyjaznym klimatem, w ofercie Karpacza znajdziemy wiele innych, bardzo ciekawych atrakcji.

Niezwykłą atrakcją karkonoskiej osady jest 700 - letni Kościółek Wang, położony 885 metrów nad poziomem morza. Jest to jedyna po norweskiej taka budowla w Europie przeniesiona tu za przyczyną właścicielki Bukowca hrabiny von Reden. Ta unikalna budowla nadal służy wiernym do modlitw.

Ciekawostką Karpacza jest sztuczny wodospad powstały w wyniku spiętrzenia wody na rzece Łomnicy. Ten niezwykle malowniczy obiekt przyciąga turystów niezwykłością krajobrazową.

Nad miejscowością góruje szczyt skalny zbudowany ze skał metamorficznych oraz granitu. Niezwykłość tej góry i jej specyficzny klimat spowodował, iż nadano jej miano korony gór polskich. Śnieżka, o której tu mowa, to bardzo specyficzny szczyt, z niezwykłym klimatem i wyjątkowo ciekawą roślinnością alpejską jest niebywałą atrakcją Karpacza. Na szczycie odwiedzić można ciekawą barokową kaplicę pod wezwaniem Św. Wawrzyńca. Szczyt Śnieżki to również idealne miejsce na odpoczynek, który zapewnia nam umieszczona na szczycie restauracja oraz obserwatorium meteorologiczne.

Karpacz jako region, w którym rozwinęły się sporty zimowe, jest inicjatorem powstania Muzeum Sportu i Turystyki. Posiada ono w swoich zbiorach wiele ciekawych eksponatów z dziejów polskiego sportu zimowego. Począwszy od najstarszych nart sprzętu wspinaczkowego aż po wszelkie eksponaty dotyczące górnictwa, hutnictwa i ludzi lasu.

Jeśli macie ochotę na chwilkę cofnąć się w czasie, wartym odwiedzenia miejscem jest Muzeum Zabawek. To niezwykłe i bajeczne miejsce jest miniaturowym światem dawnych dziecięcych marzeń. To tutaj na twarzach dorosłych pojawia się uśmiech, kiedy mijane są eksponaty przypominające nam nasz własny dziecięcy świat. Ciekawą formą spędzania czasu, może okazać się Park Linowy. Jego niezwykła konstrukcja dostarcza turyście niesamowitych wrażeń. Cały zestaw mostków, kładek, belek i pętli oraz wszelkiego rodzaju zjazdów na linie czy trapezie dostarcza niezapomnianej przygody. Ten niezwykły obiekt pozwala na ciekawe i bardzo dynamiczne urozmaicenie czasu podczas pobytu w Karpaczu. Przed wejściem każda osoba zaopatrzona zostaje w profesjonalny sprzęt asekuracyjny. Jeśli okaże się, że ten obiekt to za mało, aby podnieść poziom waszej adrenaliny, to warto odwiedzić Adrenalina Park. Tam idealnie zorganizowany tor quadów pozwala doświadczyć prawdziwie niesamowitej przygody. Dla bardziej odważnych organizowane są wyprawy na ruadach i terenowych wozach po okolicy. Kolorowa to letni tor saneczkowy o długości 1060 metrów, jest niezwykłym miejscem dla zabaw. Z prędkością 30 km/h mknie się pokonując niesamowite wiraże, dostarczając niesamowitego dreszczyku emocji.

Amatorom wspinaczki górskiej Karpacz dostarcza swoich cudownych grup skalnych zwanych Kruczymi skałami. Ze szczytów skałek można podziwiać malownicze krajobrazy. Najbardziej urokliwym miejscem Karpacza jest "Dolina Małego Stawu" wraz z jednym z najstarszych polskich schronisk "Samotni", w niej strudzony turysta liczyć może na domowy posiłek i nocleg. Niedaleko Karpacza na 4 ha łąk z widokiem na Śnieżkę rozpostarty jest niezwykły, żywcem przeniesiony z Dzikiego Zachodu, Western Park. To niezwykłe miejsce dodaje okolicom Karpacza. W nim na odwiedzających czeka prawdziwa kowbojska przygoda. U podnóża Śnieżki odnaleźć można miejsce, które uczy i bawi. Bajkowy Cyrkland dostarcza każdemu cyrkowej rozrywki, serwowanej przez światowej sławy artystów.

Tagi: Karkonosze wspinaczka Śnieżka Karpacz Muzeum Sportu i Turystyki Muzeum Zabawek Park Linowy

Data publikacji: 2009-06-04 | Liczba wyświetleń: 9622