Całoroczne domki nad morzem sposobem na lepszy wypoczynek

Wakacje nad morzem to niezmiennie najpopularniejsza forma wypoczynku wśród Polaków, dlatego tak popularne są domki nad morzem.

Całoroczne domki nad morzem sposobem na lepszy wypoczynek
fot.

Wakacje nad morzem to niezmiennie najpopularniejsza forma wypoczynku wśród Polaków, ale nie każdy chce spędzać urlop na zatłoczonej plaży, walcząc o każdy kawałek piasku. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się wakacje poza sezonem, a całoroczne domki nad morzem wynajmowane są nawet zimą. Jakie są największe korzyści urlopu w mniej popularnych miesiącach?

Większość z nas planuje urlop między czerwcem a wrześniem, ale czasami warto poczekać nieco dłużej, bo wakacje poza sezonem niosą za sobą szereg możliwości. Nie mówiąc już o tym, że jesienno-zimowy wyjazd to bardzo dobra alternatywa dla osób, które chciałyby nieco zaoszczędzić. Poza sezonem ceny są naprawdę bardzo przystępne – dobowy koszt wynajęcia kwatery w Palm Rogowo, ośrodku całorocznych domków nad morzem, wynosi w październiku, listopadzie lub grudniu 430zł. Dla porównania podobna przyjemność w sezonie wysokim (czerwiec, lipiec, sierpień) kosztuje już 590zł. Korzystniejsze ceny to jedno, ale „wakacje po wakacjach” mają także inne zalety.

Bez tłumu na plaży

Całoroczne domki nad morzem cieszą się zainteresowaniem także poza sezonem, bo w tym czasie w popularnych kurortach przebywa zdecydowanie mniej ludzi. Nie ma tłumów, kłopotliwych imprez, krzyków. Można zatem najzwyczajniej w świecie odpocząć. Bo kto lubi leżeć na plaży ręcznik w ręcznik z obcymi ludźmi? W trakcie sezonu plaże są tak zatłoczone, że praktycznie nigdzie nie idzie wcisnąć szpilki. Poza tym trzeba ciągle czekać w długich kolejkach do restauracji, kawiarni czy muzeów. Dlatego nad Bałtyk warto się wybrać jesienią albo zimą. Rzecz jasna pogoda wtedy nie rozpieszcza, ale można się przynajmniej nieco zahartować. Poza tym poza sezonem można też łatwiej parkować i poruszać się po ulicach, dzięki czemu marnujemy zdecydowanie mniej czasu na stanie w korkach i szukanie wolnego miejsca parkingowego.

Rogowo jest kameralną miejscowością nawet w sezonie, bo przez wiele lat rozwój turystyki hamowała tutaj obecność bazy wojskowej podkreśla właścicielka Palm Rogowo. – Baza przestała jednak funkcjonować, a na jej miejscu powstało Muzeum Lotnictwa i Techniki Militarnej, którego główną atrakcję stanowią zabytkowe samoloty: Iskra, Su-22, M-3, LiM-5 oraz Iryda. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii.

Całoroczne domki nad morzem: same korzyści

Wybór terminu poza sezonem sprawia, że nie musimy dzielić atrakcji z innymi turystami. To prawda, że słońca jest w tym czasie mniej niż zwykle, a kąpiele w morzu raczej odpadają (chyba że należymy do morsów), ale za to zyskujemy doskonałą okazję do tego, żeby zwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne bez konieczności przeciskania się przez zastępy turystów. Poza sezonem istnieje duża szansa, że będziemy mogli cieszyć się tym na spokojnie, niemal w całkowitej samotności.

Wakacje poza sezonem są też korzystne dla pracodawców, którzy często muszą zmagać się z tym, że wszyscy pracownicy chcą wypoczywać zazwyczaj w tym samym terminie. Dodatkową zachętę może stanowić też niezwykle bogata oferta biur podróży, szczególnie oferty last minute, których nigdy nie brakuje poza sezonem. Jest więc taniej, luźniej, spokojniej i bez dotkliwych upałów – wynajmując całoroczne domki nad morzem poza sezonem, nie trzeba obawiać się poparzeń słonecznych. Można za to nawdychać się zdrowego jodu, który towarzyszy burzom.

Tagi: domki nad morzem wakacje nad morzem

Data publikacji: 2017-07-28 | Liczba wyświetleń: 2788