Co robić w Warszawie jesienią?

Jesień z reguły oznacza oznacza koniec wakacji w kurortach oraz powrót do szkoły i do pracy. Depresyjna pogoda nie wpływa dobrze na samopoczucie. Tymczasem nie każdy ma ochotę poddać się tej smutnej aurze. Warto w tym czasie odwiedzić Warszawę.

Co robić w Warszawie jesienią
fot. pixabay.com

Obcokrajowcy już dawno odkryli najwspanialszy przysmak naszej polskiej kuchni czyli pierogi w każdym wydaniu. Bez wątpienia można ich spróbować wszędzie, jednak to na warszawskim Starym Mieście smakują najlepiej. Pierogi w rozmaitych wariantach, podane w typowym barze z epoki PRL-u przypadną do gustów najbardziej nawet wybrednych smakoszy.
W tym roku Warszawiacy będą mieli również świetną okazję, aby zapałać miłością do piwa, za którym podobno szczególnie nie przepadają. Na I Warszawskim Festiwalu Kultury Piwnej można się nauczyć prawidłowej degustacji tego złotego trunku i jednocześnie dowiedzieć w jak skomplikowany sposób powstaje. Festiwal Piw-Wa rusza już 26 września na błoniach tuż obok Stadionu Narodowego.
Nie tylko amatorzy dobrej kuchni poczują się w Warszawie jak w domu. Jesienną porą w stolicy rusza Warszawski Festiwal Filmowy. Choć nie jest on tak znany jak ten w we włoskiej Wenecji czy we francuskim Cannes to jego historia sięga aż 30 lat wstecz. Od 1985 r. na festiwalu prezentowane są zarówno polskie jak i międzynarodowe filmy. Jest to największa tego typu impreza w Polsce.
Wieczorem można się przenieść w okolice Placu Zbawiciela czyli do serca socjalistycznej Warszawy. Wśród budynków zaprojektowanych przez architektów minionej epoki znajdują się dziś niezwykle modne kawiarnie i bary.
Przyjezdni, zmęczeni całodziennym korzystaniem z uroków jesiennej stolicy, mogą się zatrzymać w jednym w dziesiątek hoteli, które oferuje swoim gościom stolica. Choć Warszawa noclegi ma raczej drogie, nie brakuje w niej również kameralnych hotelików, niskobudżetowych, ale przytulnych hosteli i apartamentów na wynajem za rozsądne pieniądze. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dzisiejsza Warszawa to już na szczęście nie to samo miasto, które straszyło kiedyś ponurą szarością. Dziś polska stolica to miasto koncertów, festiwali, nietuzinkowych imprez plenerowych, ciekawych muzeów i interaktywnych rozrywek. Warto ją zobaczyć zwłaszcza teraz. Warszawa nie tylko nie poddaje się jesiennej depresji. Ona potrafi z niej uleczyć!

Data publikacji: 2015-09-28 | Liczba wyświetleń: 2161