Costa Blanca – hiszpańskie wybrzeże dla głodnych wrażeń

Słońce, lazurowa woda i szerokie plaże, kuszące białym piaskiem sprzyjają wypoczynkowi wśród malowniczych widoków Costa Blanca. Kluby, w których impreza toczy się do rana, to mekka dla miłośników nocnego trybu życia.

Costa Blanca
fot.

Słońce, lazurowa woda i szerokie plaże, kuszące białym piaskiem sprzyjają wypoczynkowi wśród malowniczych widoków Costa Blanca. Kluby, w których impreza toczy się do rana, to mekka dla miłośników nocnego trybu życia. Małe klimatyczne miasteczka oraz rajski krajobraz kwitnących migdałowców z pewnością zostaną zaś docenione przez osoby szukające ciszy i spokoju.

Atrakcje Costa Blanca – co warto zobaczyć na wybrzeżu?

Wczasy na Costa Blanca to wspaniały pomysł zarówno dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi, jak i seniorów, preferujących relaks w zacisznych zakątkach, z dala od zgiełku. „Białe Wybrzeże” przyciąga jednak nie tylko słoneczną pogodą, egzotyczną roślinnością i białymi plażami. Liczne zabytki świadczą o bogatej kulturze tego regionu, a przepyszne lokalne dania, jak np. paella czy wykwintne przekąski tapas rozpływają się w ustach.

Jednym z najbardziej popularnych kurortów wypoczynkowych na Costa Blanca jest Alicante. Swoją sławę miasto zawdzięcza m.in. zabytkowemu zamkowi Castillo Se Santa Bárbara. Wybierając się do Alicante, warto także zawitać do bazyliki św. Marii, najstarszej świątyni w mieście, która została wybudowana na przełomie XIV-XVI stulecia w stylu gotyckim. Kościół posiada także elementy barokowe oraz wspaniały rokokowy ołtarz. Miłośników sztuki z pewnością zadowoli zaś wycieczka do, prezentującego ponad dwieście dzieł malarskich, Museo de Arte Contemporáneo de Alicante. Znajdują się tu prace m.in. takich artystów, jak: Picasso, Dalí, Serrano, czy Miró.

Osoby szukające bliskiego kontaktu z naturą powinny wybrać się do Elex, gdzie zloklizowny jest największy na terenie Europy gaj plamowy. Można tu podziwiać ponad pół miliona tych potężnych, egzotycznych drzew.

Costa Blanca – atrakcje dla ludzi młodych i rodzin z dziećmi

Miłośnicy życia nocnego, którzy pragną uczestniczyć w hucznych imprezach do białego rana, moc wrażeń odnajdą w popularnym kurorcie Benidorm, który przyciąga licznymi klubami z najlepszymi DJ-ami świata, a także mnogością pubów i kasyn. Rodziny, wybierające się na wczasy z maluchami, również nie mogą narzekać na brak atrakcji. Znajdują się tutaj znane parki rozrywki, jak np.: Terra Natura, Aqualandia, Mundomar oraz Terra Mítica.

Piaszczyste plaże, słońce, błogi relaks oraz chwile spędzane na poznawaniu kulturowego bogactwa południowo-wschodniej Hiszpanii…to wszystko czeka spragnionych wrażeń turystów na Costa Blanca. Wczasy w bajkowej scenerii, uśmiechnięci ludzie oraz niekończąca się sjesta są tuż na wyciągniecie ręki.

Tagi: Hiszpania Costa Blanca

Data publikacji: 2015-12-29 | Liczba wyświetleń: 1731