Czeska Praga – romantyczny weekend we dwoje niewielkim kosztem

Malownicze zakątki i perły praskiej architektury zachwycają turystów i wprawiają w pozytywny nastój. Ogrody, pałace i brukowe uliczki czeskiej stolicy to raj dla romantyków.

Czeska Praga
fot.

Malownicze zakątki i perły praskiej architektury zachwycają turystów i wprawiają w pozytywny nastój. Ogrody, pałace i brukowe uliczki czeskiej stolicy to raj dla romantyków.

Podróż z Warszawy do Pragi

Stolica Czech oddalona jest od stolicy Polski o 518 km. Czas podróży samochodem wynosi ponad 6 godzin, pociągiem około 8 godzin, a autokarem blisko 10 godzin. Średni czas przelotu samolotem z warszawskiego Modlin airport do Pragi to 1 godzina 15 minut. 

Atrakcje turystyczne Pragi

Praskie pałace i ogrody z fontannami, szpalerami i rzeźbami to doskonałe miejsca na romantyczne spacery we dwoje. Stolica Czech to świat baroku i gotyku. Najważniejsze zabytki czeskiej Pragi to:

  • Nowe Miasto,
  • słynny kamienny Most Karola z postacią św. Jana Nepomucena, której dotknięcie ma według legendy przynieść szczęście,
  • malownicze Stare Miasto,
  • plac św. Wacława,
  • kompleks zamkowy Hrad z katedrą św. Wita,
  • Muzeum Miniatur, gdzie znajdują się dzieła sztuki, tak małe jak np. karawana wielbłądów przechodząca przez ucho igielne.

Smaki Pragi

Pobyt w Pradze to okazja to skosztowania tamtejszych specjałów. Czeska kuchnia słynie z dań mięsnych serwowanych z knedlikami, smażonego sera i golonki. Bogatą tradycję ma również czeskie piwo, naleśniki i strudle z nadzieniem owocowym lub makowym.

Korzystna perspektywa finansowa

Stolica Czech zachęca nie tylko licznymi atrakcjami turystycznymi i uroczymi widokami, ale też niskim cenami. Walutą obowiązującą w Pradze jest czeska korona (CZK). 100 CZK to około 16 zł. Obfity dwudaniowy obiad w miejscowym barze to koszt rzędu 100-150 CZK (16-25 zł). W Czechach popularne jest tzw. „meníčka, denní menu” (skrócone menu). Taki posiłek obowiązuje zwykle w dni powszednie od godz. 11.00 do 14.00. W jego zakres wchodzi od 3 do 5 dań w mniejszych porcjach. Przybliżona cena za obiad w formie skróconego menu to 90-120 CZK (ok. 15-19 zł). W stolicy Czech nie jest trudno też o nocleg – pokój dwuosobowy w hotelu kosztuje około 800-1000 CZK (125-160 zł). Tańsze noclegi za 150-250 CZK (25-40 zł) za łóżko można znaleźć w schroniskach lub akademikach. W przemieszczaniu się pomiędzy zabytkami czeskiej Pragi pomoże transport publiczny. Bilet na 30 minutową podróż metrem, tramwajem lub autobusem kosztuje 24 CZK (ok. 3,90 zł). 

Zobacz także: Na zakupy do Londynu

Tagi: Praga Czechy

Data publikacji: 2016-07-11 | Liczba wyświetleń: 3339