Drawski Park Krajobrazowy i Jezioro Drawsko

Drawski Park Krajobrazowy to idealne miejsce letniego wypoczynku a Jezioro Drawsko to jedno z najważniejszych polskich jezior.

Polskie Pomorze znane jest od wielu lat jako znakomity region do wakacyjnych wyjazdów wypoczynkowych czy turystycznych. Najczęściej dotyczą one jednak linii polskiego wybrzeża – plaże położone nad Morzem Bałtyckim niezmiennie przyciągają turystów swoim urokiem. W tym regionie jest jednak również wiele innych szczególnie atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, które warto poznać i odwiedzić. Jednym z nich jest bez cienia wątpliwości Drawski Park Krajobrazowy. Leży on w środkowej części polskiego Pomorza, na Pojezierzu Drawskim, zaś jego teren pokrywają gęste lasy oraz skryte między nimi liczne jeziora. Głównym miastem tego regionu jest Drawsko Pomorskie, jednak wielu turystów decyduje się na spędzenie wakacji w jednej z mniejszych miejscowości, gdzie szczególnie godne polecenia są gospodarstwa agroturystyczne. Drawski Park Krajobrazowy to prawdziwy raj dla miłośników żeglarstwa. Znajdujące się tutaj jeziora idealnie nadają się dla żeglarzy i są oni tutaj bardzo mile witani. Jest ich tutaj ponad dwieście pięćdziesiąt, jeśli wyliczyć tylko te o powierzchni przekraczającej jeden hektar. Drawski Park Krajobrazowy to świetne wyjście dla tych, którzy wracają znad morza, ale po drodze chcieliby jeszcze nacieszyć się atmosferą polskiej przyrody. Prócz walorów wypoczynkowych, stanowi on również ważny element polskiej ochrony środowiska naturalnego. Znajdujące się na terenie parku rezerwaty przyrody są bardzo cenne. Serdecznie polecamy zatem wizytę w tym regionie – dostarczy nam ona z pewnością wielu wspaniałych wrażeń.

Jezioro Drawsko - jedno z najważniejszych polskich jezior

Za krainę polskich jezior uważane jest najczęściej Pojezierze Mazurskie, na którym znajdują się największe polskie jeziora, takie jak Śniardwy, Mamry czy Wigry. Jednak w naszym kraju znajduje się również wiele innych regionów z pięknymi jeziorami. O ile o walorach takich zakątków jak Dolina Pięciu Stawów Polskich w Tatrach nie trzeba nikomu przypominać, warto jest wspomnieć przy tej okazji o Drawskim Parku Krajobrazowym. Na jego terenie znajduje się około dwustu pięćdziesięciu jezior o powierzchni ponad jednego hektara. Największym z nich jest zaś Jezioro Drawsko, które w najdłuższej linii ma aż siedem kilometrów długości – jest to dwunaste pod względem wielkości jezioro w naszym kraju. Jezioro Drawsko to wymarzony cel wycieczek miłośników żeglarstwa oraz innych form wypoczynku wśród lasów i jezior. Jest ono warte polecenie nie tylko mieszkańcom Pomorza i Wielkopolski, którzy chętnie przyjeżdżają tu w wakacyjnych miesiącach, ale również mieszkańcom innych regionów naszego kraju, szukających taniego i niezbyt uczęszczanego miejsca na letni wypoczynek. Jezioro Drawsko to drugie po Hańczy najgłębsze jezioro w naszym kraju – jego głębokość szacuje się na osiemdziesiąt trzy metry. Szczególną sławą cieszy się również ze względu na swój szmaragdowy odcień – jego kolor od wielu lat zachwyca wszystkich, którzy staną nad jego brzegiem. Na jeziorze tym znajduje się również aż czternaście mniejszych lub większych wysp i wysepek. Spędzone nad nim letnie dni z pewnością będziemy mile wspominać przez cały następny rok.

Data publikacji: 2008-09-08 | Liczba wyświetleń: 6541