Egzotyczne wakacje zimą – sprawdź, gdzie warto się wybrać

Nadchodzi termin urlopu. Masz ochotę wybrać się w jakieś ciepłe miejsce, ale nie do końca wiesz w jakie.

Egzotyczne wakacje zimą – sprawdź, gdzie warto się wybrać
fot.

Nadchodzi termin urlopu. Masz ochotę wybrać się w jakieś ciepłe miejsce, ale nie do końca wiesz w jakie. Zgadliśmy? Jeśli szukasz inspiracji lokalizacyjnych na wakacje zimą, świetnie trafiłeś! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę pięciu cudownych miejsc, które zapierają dech w piersiach tysiącom podróżników każdego roku. Zobacz, czym się odznaczają i wybierz to, które już dziś skradło Twoje serce.

Wakacje zimą: kierunek na… Egipt!

Tak, Egipt to wciąż jedno z tych miejsc, do których Polacy jeżdżą chętnie i gromadnie. Szczególnie popularny Egipt zdaje się zimą. Nic w tym dziwnego, z racji iż w tym pięknym kraju jest gorąco przez cały rok. Kiedy w Polsce wieje, pada, jest zimno i szybko robi się ciepło, na dalekim Południu panują warunki wiosenno-letnie. Mało tego, oszczędni rodacy doceniają niskie ceny atrakcji, na które nie mogliby liczyć w innych ciepłych krajach.

Pamiętaj, że ubezpieczenie na wakacje dostępne jest dla wszystkich podróżujących. Nie kosztuje dużo, a zapewnia ochronę w wielu poważnych sytuacjach. Jeśli rzeczywiście zależy Ci na zaoszczędzeniu pieniędzy, nie zapomnij go wykupić. Ewentualne koszty leczenia czy inne wyniosą Cię o wiele, wiele więcej niż składka!

Egzotyczne
        wakacje zimą

Dlaczego na wakacje zimą wybrać się do Tajlandii?

Nasza propozycja numer dwa to Tajlandia. Plaże rodem z obrazów, woda o turkusowym odcieniu, piękna pogoda, słońce i zawsze wysoka temperatura to jest to, czego trzeba Ci na wakacjach zimą! Jednocześnie nie musisz się obawiać dusznych upałów, które napotkałbyś w lecie. Korzystaj z plaży lub chłoń kulturę Wschodu – jak wolisz. Koniecznie przygotuj sobie listę zabytków, które warto zwiedzić, czeka ich tu bowiem na Ciebie niemało. Nie zapomnij o legendarnych buddyjskich świątyniach.

Wakacje zimą na Teneryfie – czy to dobry pomysł?

Jeśli nie Egipt, to może Teneryfa? Wakacje zimą na Wyspach Kanaryjskich śnią się niejednemu miłośnikowi luksusu i bajecznych scenerii. W okresie zimowym możesz liczyć nie tylko na tańsze wycieczki, ale i niższe stawki na miejscu. Morze będzie chłodne, ale baseny przy hotelu idealne. Słońce stojące wysoko na niebie zaprasza do opalania się i wygrzewania. Aktywnym polecamy wycieczki piesze i rowerowe.

Egzotyczne
            wakacje zimą

Tajemnica Madery – nieoczywiste wakacje zimą

Madera to archipelag zlokalizowany w pobliżu Portugalii i występujący na Oceanie Atlantyckim. W zimie temperatura osiąga 15-20 stopniami Celsjusza, co docenią osoby nieznoszące upałów. Minus to ulewne opady, które mogą przydarzyć się podczas Twojego wyjazdu na wakacje zimą, ale pamiętaj, że nie ma niczego za darmo. Piękno Madery wynika m.in. z bujnej roślinności, ta zaś potrzebuje dużej ilości wody. Skądinąd nazywa się ją wyspą wiecznej wiosny, bo jest zielona, tętniąca życiem, naturalna. Do zwiedzania możesz wynająć samochód i po kłopocie.

Wakacje zimą na Cyprze

Ostatnia już wskazówka lokalizacyjna w kontekście wakacji zimą to Cypr. Kto może być nim zainteresowany? Przede wszystkim fani starożytności, którzy będą mieli niezliczone ilości zabytków wartych odwiedzenia i sfotografowania. Zimą na Cyprze możesz liczyć na niewygórowane ceny, podobnie jak poza sezonem w Egipcie. Temperatura dzienna wynosi do 20 stopni Celsjusza, więc śmiało zapakuj do torby dużo bluzek z krótkim rękawem. Aby uniknąć ewentualnych opadów deszczu, do zwiedzania wynajmij samochód. Poza tym dzięki temu zwiedzisz większy obszar i zobaczysz górskie klasztory, zagubione wioski, dzikie plaże.

Data publikacji: 2019-02-02 | Liczba wyświetleń: 1375