Fascynująca przyroda i mnóstwo atrakcji – urlop u stóp Tatr

Odkryte dla turystów i wypromowane w XIX wieku Tatry i Zakopane, są obecnie regionem tłumnie, niekiedy aż nadto, odwiedzanym nie tylko przez miłośników gór i sportów zimowych, ale i przez osoby spragnione odpoczynku w otoczeniu górskiej przyrody.

Terma Białka w Białce Tatrzańskiej
fot.

Odkryte dla turystów i wypromowane w XIX wieku Tatry i Zakopane, są obecnie regionem tłumnie, niekiedy aż nadto, odwiedzanym nie tylko przez miłośników gór i sportów zimowych, ale i przez osoby spragnione odpoczynku w otoczeniu fascynującej górskiej przyrody.

Intensywnemu rozwojowi turystyki na Podhalu sprzyja mnóstwo powstałych w ostatnim czasie obiektów turystycznych oferujących zarówno noclegi, jak i infrastrukturę sportową i rozrywkową. Trudno się dziwić wielkiemu napływowi turystów w sytuacji, kiedy mają oni do dyspozycji przyzwoitą, a niekiedy luksusową bazę noclegową, możliwość wędrówek szlakami górskimi, a także rozmaite dodatkowe przyjemności. Trzeba przyznać, że brzmi to niezmiernie zachęcająco – atrakcje w górach. Terma Białka w Białce Tatrzańskiej oferuje na przykład kąpiele w wodach termalnych z widokiem na Tatry. Ten obiekt służący wypoczynkowi to rozbudowany zespół basenów termalnych oraz innych urządzeń dedykowanych wodnemu relaksowi. Mając tuż przed oczami majestatyczne Tatry można tutaj oddawać się przyjemnościom aquaparku wraz z całą rodziną, szukać odprężenia w jednej z saun, korzystać z masaży i zabiegów upiększających. W najbliższym sąsiedztwie nietrudno znaleźć noclegi, zatem dla poszukujących tego rodzaju atrakcji w górach Terma Białka jest idealnym rozwiązaniem.

Znudzeni być może wodnymi szaleństwami, zawsze możemy odbyć interesującą wycieczkę po okolicy. Warto wyskoczyć do Zakopanego, czy wyruszyć na górskie szlaki odbywając wędrówkę Doliną Kościeliską, wspinając się na Giewont, wjeżdżając kolejką na Kasprowy Wierch, idąc nad Morskie Oko, czy też odwiedzając szereg innych malowniczych zakątków. Miłośnicy sportów zimowych zapewne wybiorą kapitalny ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska, z kilkoma trasami narciarskimi o różnym stopniu trudności, specjalnym parkiem z przeszkodami dla snowboardzistów, szkółką narciarską i wypożyczalnią sprzętu, klimatycznymi karczmami przy dolnej i górnej stacji. 

Lato w Białce Tatrzańskiej, oprócz kąpieli i innych zabiegów w kompleksie Terma Białka, oznacza także możliwość uczestniczenia w sierpniowym Festynie Białczańskim, wyprawach samochodami terenowymi i quadami, łowieniu ryb, spływach kajakowych i pontonowych. Można odwiedzić tutejszą kręgielnię, wziąć udział w góralskiej watrze na Kotelnicy lub spróbować potraw kuchni góralskiej, między innymi świeżych ryb z pobliskiego stawu w karczmie Litworowy Staw. Jednym słowem w Białce Tatrzańskiej nie sposób się nudzić. Nic zatem dziwnego, że wielu turystów wybiera Białkę, zamiast na przykład Zakopanego.

Tagi: Tatry Białka Tatrzańska termy

Data publikacji: 2015-11-24 | Liczba wyświetleń: 1818