Francja - popularne miejscowości turystyczne

Najczęściej odwiedzanym miastem Francji jest Paryż. Jest to największy ośrodek kulturowy i krajoznawczy we Francji oraz na świecie od XVII wieku.

Francja - popularne miejscowości turystyczne
fot. Archiwum portalu Noclegownia.pl

Najczęściej odwiedzanym miastem Francji jest Paryż. Jest to największy ośrodek kulturowy i krajoznawczy we Francji oraz na świecie od XVII wieku. Uznawany jest również za "stolicę świata" z wieloma teatrami, rewiami i kabaretami uznany jest za światowy ośrodek rozrywki i kultury. Nie tylko takie emblematy nosi Paryż. Jest to przede wszystkim światowa stolica mody. Miasto posiada ponad 50 placówek muzealnych i teatralnych oraz światowej sławy operę.

W Paryżu znajduje się wiele ciekawych zabytków z okresu galo-rzymskiego. Na szczególną uwagę zasługują ruiny wspaniałego amfiteatru z I w. oraz rzymskich term z II lub III wieku.

Spośród placówek muzealnych na szczególną uwagę zasługuje osławiony Luwr oraz Wersal. Lur to wspaniale bogato wyposażone w dzieła sztuki Muzeum. Wersal to kompleks pałacowy w okolicy Paryża. Największą atrakcją Paryża jest jednak jego niepowtarzalny klimat i piękno.

Carnac to miejscowość w regionie Bretanii. To właśnie tutaj znajduje się najsłynniejsze kąpielisko i uzdrowisko francuskiego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. W miejscu tym znajduje się wspaniała zatoka Morbihan tworząca tzw. "morze wewnętrzne" wraz z 200 małymi wysepkami stanowi najpiękniejsze miejsce Bretanii. Jej niepowtarzalne krajobrazy dostarczają niezapomnianych wrażeń wzrokowych. Na terenie miejscowości znajduje się największe skupisko megalitów w Europie. Jest to około 3 tysięcy skal pochodzenia sakralnego lub grobowego.

Dinard należy do największego kąpieliska północnej Bretanii. Na terenie kąpielisk znajdują się niezwykle szerokie piaszczyste plaże, które kusza turystów swoim urokiem. Kurort ten położony jest u ujścia rzeki Rance. Wspaniale rozwinięta baza turystyczna sprawia że miejscowość ta jest odwiedzana przez turystów przez cały rok. Sporo tu miejsc rozrywki takich jak puby dyskoteki czy kasyna. Wysokiej klasy baza noclegowa jest najwyższej jakości.

Saint–Malo jako miasto portowe otoczone murami jest ciekawym kąpieliskiem i niezwykłą atrakcją turystyczną. Miasto usytuowane jest u ujścia rzeki Rance, na której znajduje się system turbin, wykorzystujących różnice poziomu wody między przypływami i odpływami. Obiekt udostępniony jest do zwiedzania.

Korsyka to wyspa na Morzu Śródziemnym, której położenie znajduje się 180 km od Lazurowego Wybrzeża. Teren ten jest mocno górzysty, pocięty licznym dolinami rzek. Klimat wyspy jest podzwrotnikowy śródziemnomorski. Na terenie Korsyki zachowały się liczne zespoły pomników megalitycznych z epoki neolitu. W architekturze widoczne są natomiast wpływy Grecji, Kartaginy, Bizancjum i Rzymu. Połączenia portowe łączą wyspę z Włochami i Francją.

Cannes to jeden z największych ośrodków turystycznych Francji. Znajduje się tu doskonała baza noclegowa oraz świetnie wyposażone porty jachtowe. Czyni to miasto jednym z głównych portów jachtowych w ca lej Francji. Jest to również ważny ośrodek turystyki kongresowej. W mieście tym odbywa się wiele imprez kulturowych ze wspaniałym festiwalem filmowym, festiwal sztucznych ogni oraz kwiatów.

Nicea to ośrodek, który szczyci się niezliczoną ilością wyjątkowych zabytków począwszy od III wieku. Ważny ośrodek turystyki kongresowej przyciąga ogromne ilości turystów. Atrakcją miasta są liczne imprezy o charakterze międzynarodowym.

W okresie zimowym niezwykłym zainteresowaniem cieszy się ciągnące na przestrzeni 100-120 km pasmo Alp Francuskich. Granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości 2500 m. W regionie tym poza wspaniałymi krajobrazami wysokogórskiego terenu na uwagę zasługują miejscowości uzdrowiskowe o ponadregionalnym znaczeniu.

Tagi: Francja Paryż Luwr Wersal Carnac Dinard Bretania Saint Malo Korsyka Cannes Nicea Alpy Francuskie

Data publikacji: 2009-08-13 | Liczba wyświetleń: 10035