Góry Opawskie i Park Krajobrazowy Gór Opawskich

Park Krajobrazowy Gór Opawskich znajduje się w najpiękniejszym regionie województwa opolskiego - w Górach Opawskich.

Opolszczyzna jak chyba każdy region naszego kraju posiada swój skarb. Takim skarbem tych ziem są Góry Opawskie, uważane za najpiękniejszy zakątek Opolszczyzny. Wypoczynek w Góra Opawskich docenią przede wszystkim zwolennicy ciszy i spokoju. Region ten nie należy do bardzo tłumnie odwiedzanych przez turystów, co jest jego niewątpliwą zaletą. Pasmo nie jest zbyt wysokie, jego najwyższe wierzchołki nie osiągają nawet wysokości 900 metrów nad poziomem morza, najwyższy szczyt to Biskupia Kopa (889 m). Malownicze widoki w pełni rekompensują jednak brak imponujących wysokości. Do najbardziej malowniczych zaliczany jest Masyw Parkowej Góry, położony na południowy zachód od Głuchołaz. Jednak najchętniej odwiedzanym miejscem całego pasma jest wieża widokowa na Biskupiej Kopie. Najpopularniejsze miasta tego regionu takie jak Prudnik czy Głuchołazy kryją w sobie dużo ciekawych zabytków. Kolejny atut tego zakątka Opolszczyzny to piękna Turystyczna Trasa Rowerowa Gór Opawskich, ten 40-kilometrowy odcinek zachwyci każdego miłośnika jazdy na rowerze. Jest to idealny sposób na aktywny wypoczynek połączony z podziwianiem wspaniałych widoków.

Park Krajobrazowy Gór Opawskich znajduje się w województwie opolskim w Górach Opawskich, blisko granicy z Czechami. Park powstał, aby chronić unikalną przyrodę, zwierzęta oraz krajobrazy tego regionu Polski. Najwyższym szczytem parku jest Biskupia Kopa licząca sobie 889 metrów nad poziomem morza. Zdecydowaną część powierzchni parku stanowią lasy, dzięki którym krajobrazy są tutaj naprawdę piękne. Złoty Potok i Biała Głuchołaska są bardzo interesującymi potokami z racji wydobywania z ich dna w XII i XIII wieku złota. Położenie blisko Czech i w niedalekiej odległości od Niemiec sprawiają, że przybywają tutaj chętnie nasi zachodnie i południowi sąsiedzi. Góry Opawskie nie należą do najwyższych w naszym kraju, polecamy się tutaj wybrać szczególnie osobom o nieco słabszej kondycji fizycznej. Na wspomnianej już Biskupiej Kopie znajduje się 18 metrowa wieża widokowa, umożliwiająca obserwowanie okolicy. Na szczyt dostaniemy się korzystając z dwóch szlaków turystycznych albo ścieżki dydaktycznej rozpoczynającej się w Pokrzywnej. Każdy turysta może się wyciszyć korzystając z kaplicy umiejscowionej na szczycie Przedniej Kopy.

Tagi: Opolszczyzna Góry Opawskie Park Krajobrazowy Gór Opawskich Prudnik Głuchołazy Masyw Parkowej Góry wieża widokowa na Biskupiej Kopie aktywny wypoczynek Turystyczna Trasa Rowerowa Gór Opawskich

Data publikacji: 2008-10-25 | Liczba wyświetleń: 5412