Hurghada - dla spragnionych słońca i relaksu

Hurghada to miejsce jest pełne słońca, rozrywek oraz pięknych raf koralowych.

Hurghada - dla spragnionych słońca i relaksu
fot. pixabay.com

Hurghada to miasto turystyczne znajdujące się w Egipcie na wybrzeżu Morza Czerwonego. Jego powstanie datuje się na początek XX wieku, kiedy to pełniło rolę osady rybackiej. Lecz na początku lat 80-tych stało się ważnym ośrodkiem turystycznym, które odwiedzają co roku miliony turystów z całego świata. Od tamtego czasu Hurghada stale jest powiększana, rozbudowywana i rozwijana przez arabskich i zagranicznych inwestorów.

Miasto to rozciąga się na około 40 km wzdłuż brzegu Morza Czerwonego i nie sięga daleko w otaczającą miasto pustynię. Ponadto warto wspomnieć, iż Hurghada składa się z kilku części, na przykład:

  • Dahar – to najstarsza część Hurghady, gdzie znajduje się największy bazar Hurghady, a także poczta i dworzec autobusowy.
  • Sakkala – to głównie dzielnica hotelowa, uznawana za centrum.
  • Village Road – jest to najnowsza, południowa część. Właśnie tu powstają najnowsze hotele, sklepy oraz restauracje.

To miejsce jest pełne słońca, rozrywek oraz pięknych raf koralowych, które bardzo często są celem wycieczek podwodnych. Tutejsze wody Morza Czerwonego to wręcz podwodny raj, który jest jednym z najpiękniejszy raf koralowych świata. Licznie powstałe szkoły nurkowe, umożliwiają łatwy dostęp do tych pięknych i niesamowitych miejsc. Dla osób uwielbiających pasywny wypoczynek czeka piękna, czysta i luksusowa piaszczysta plaża wyposażona w leżaki i parasole.

Hotele natomiast prześcigają się w architekturze, tworząc wspaniałe i niesamowite kompleksy, które oferują niemal wszystko, począwszy od drink barów, basenów, aż po dyskoteki, restauracje czy sklepy. Miejsce to z całą pewnością kojarzy się jako raj na ziemi, w którym można zaczerpnąć odrobinkę niesamowitej przyjemności.

Tagi: plaże Morze Czerwone Egipt piramidy Hurghada pustynia luksusowe hotele Dahar Sakkala Village Road rafa koralowa nurkowanie

Data publikacji: 2008-04-18 | Liczba wyświetleń: 3132