Jak wybrać dobry hotel?

Jak wybrać dobry hotel? By nocleg odbył się zgodnie z najwyższym standardem!

Jak wybrać dobry hotel
fot. Kaspars Grinvalds, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc. /shutterstock.com

Podróżowanie nie jest specjalnie przyjemne - oczywiście podróżujemy z własnej nieprzymuszonej woli, robimy to chętnie i jak najczęściej, jednak zmiana miejsca pobytu z godziny na godzinę nie jest komfortem dla człowieka, który ma swoje stałe przyzwyczajenia, ulubione pory snu i odpoczynku. Podróżowanie wymusza na nas drastyczną zmianę przyzwyczajeń. Musimy wsiąść w auto lub pociąg i przeć jak najszybciej przed siebie, by dotrzeć do celu, za co trzeba zapłacić cenę w postaci wielu godzin w niewygodnej pozycji, bez snu czy możliwości wykąpania się.

Dlatego gdy już dotrzemy do celu, ważne jest by mieć zarezerwowany hotel, w którym będzie na nas czekał wygodny, czysty i pachnący pokój z szerokim łóżkiem i możliwością zamówienia śniadania do łóżka bez konieczności przygotowania go i zmywania po posiłku. Tak, to zdecydowanie powód, dla którego uwielbiamy podróżować! Wszelki dyskomfort wynikający z ciężkiej i długiej podróży zostaje zapomniany, gdy dostaniemy klucz do swojego pokoju, w którym czekają na nas czyste, puszyste ręczniki i świeżo posłane łóżko. Co więcej - nie musimy po sobie sprzątać, bo nazajutrz rano dyskretna pokojówka szybko poradzi sobie z całym bałaganem, który zrobiliśmy, i zostawi nam kolejny pachnący ręcznik i zasłane łóżko zachęcające do spania!

Tym właśnie charakteryzuje się porządny hotel. Czystość, cisza i komfort wypoczynku to absolutny standard, którego mamy prawa wymagać w każdym hotelu czy pensjonacie, do którego się udajemy. Tak naprawdę nie jest to kwestia naszego snobizmu, gdy żądamy absolutnej ciszy w hotelu na czas poobiedniej drzemki, lub życzymy sobie świeżego ręcznika kąpielowego co dzień rano. Jest to standard w każdym szanującym się hotelu. Człowiek zmęczony po podroży i mających w planach jeszcze sporo zwiedzania, lub pracy - bo nie każdy nocuje w hotelach będąc na wycieczce, ale po prostu w delegacji - nie chce myśleć o prozaicznych czynnościach takich jak sprzątanie. Skupia się jedynie na sobie, swoich przyjemnościach lub obowiązkach, a obowiązki pokojówki czy recepcjonistki pozostawia osobom na odpowiednich stanowiskach w hotelu.

Wybierając hotel na czas swojego wypoczynku w danym mieście warto kierować się opiniami internautów na temat poszczególnych noclegów. Opinie te są bardzo cenne w branżach usługowych, ponieważ anonimowość wypowiedzi sprawia, że internauci są bardziej odważni w wystawianiu sądów. Jeśli nie mają powodów do krytyki zarządzania lub obsługi hotelu, to tego nie robią, a opinie są zadowalające. Jeśli z kolei coś budzi ich zastrzeżenia, wówczas nie omieszkają tego opisać w internecie, nie tyle w celu szkalowania hotelu, ile po to by ostrzec innych podróżnych przed noclegiem, który nie spełnia tych najbardziej podstawowych wymogów. Pamiętać należy również o tym, by nie oczekiwać królewskich warunków w hotelu dwugwiazdkowym - w swojej ocenie powinniśmy brać pod uwagę liczbę gwiazdek w hotelu, a co za tym idzie, obowiązujące dla danej liczby standardy. Dzięki temu unikniemy własnego rozczarowania.

Data publikacji: 2016-05-02 | Liczba wyświetleń: 1725