Jezioro Gowidlińskie malownicze miejsce Pojezierza Kaszubskiego

Jezioro Gowidlińskie charakteryzuje się idealnymi warunkami do wędkowania.

Widok na Jezioro Gowidlińskie z okolic Borka Kamiennego
fot. By Prosiak wej (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Wakacje rozpoczęte, jednak wielu z nas nie ma jeszcze pomysłu, gdzie udać się na wymarzony odpoczynek. Celem wielu wycieczek są ośrodki zagraniczne. Jednakże pamiętajmy, iż nasz kraj również kryje w sobie malownicze zakątki.

Malownicze miejsce na Kaszubach

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc, które jeszcze nie są tak tłumnie odwiedzane przez wielu turystów, to jeziora Pojezierza Kaszubskiego. Kaszuby posiadają charakterystyczny klimat, który zawiera w sobie malownicze pejzaże, a także przyrodę, która nie została zmieniona działaniami człowieka. Jeżeli pragniemy zrelaksować się podczas naszych wakacji, warto wybrać jedno z popularnych jezior kaszubskich. W województwie pomorskim, jednym z najbardziej atrakcyjnych jezior jest Jezioro Gowidlińskie. Jest to jezioro przepływowe rynnowe, które rozciąga się od miejscowości Gowidlin, aż do miejscowości Sulęczno.

Charakteryzuje się malowniczą linią brzegową, jak i tajemniczą wyspą na środku jeziora.

Wspomniana wyspa owiana jest legendą, ponieważ skrywa w sobie mnóstwo tajemnic. Być może to przyczynia się do popularności tego jeziora.

Wędkarstwo nad Jeziorem Gowidlińskim

Wspomniany zbiornik wodny charakteryzuje się idealnymi warunkami do połowu ryb. Z pewnością jest to raj dla wielu wędkarzy, ponieważ w jego akwenie możemy złowić takie okazy jak między innymi leszcze czy szczupaki, a także płocie oraz okonie, karpie i węgorze. Warto wiedzieć, iż miejsca, w których występują największe skupiska wspomnianych ryb (szczególnie szczupaka) to powierzchnie przylegające do wysp oraz zatok, a także podwodnych górek. Niestety do tego rodzaju połowu niezbędna będzie nam łódka. Ciekawostką jest fakt, iż co roku na tafli wspomnianego jeziora odbywają się zawody spinningowe. Jednak jeżeli pragniemy łowić ryby na tym akwenie wodnym, warto wcześniej zapoznać się dokładnie z cennikiem połowu ryb oraz uiścić wymagane opłaty. Przykładowo jeden dzień połowu będzie nas kosztował 10 złotych, z kolei abonament na cały sezon to już tylko 100 złotych. Również zapłacimy za wypożyczenie wędek. Dwie zwykłe wędki kosztują nas około 25 złotych, z kolei jeżeli pragniemy wędkować z łodzi, opłata jest wyższa o 15 złotych.  

Różnorodne formy noclegu nad Jeziorem Gowidlińskim

Jeżeli wspomniane jezioro Pojezierza Kaszubskiego stanie się celem naszej wakacyjnej wyprawy, warto pamiętać o odpowiednim noclegu. W zależności od naszych preferencji, mamy do wyboru różnorodne formy noclegu. Możemy między innymi skorzystać z oferty ośrodków wypoczynkowych. Kolejnym wariantem miło spędzonej nocy jest nocleg w willi lub w domu należącym do miejscowej agroturystyki. Również możemy wynająć dom nad jeziorem, całoroczny lub także letniskowy. Warto wiedzieć, iż możliwy jest również nocleg w campingu. Możemy również zabrać ze sobą namiot. Aktualnie dostępne są różnorodne formy noclegu, które zależą wyłącznie od naszych upodobań.

Jeżeli pragniemy miło oraz aktywnie spędzić nasz wolny czas, warto zdecydować się na urlop w kraju. Pamiętajmy, iż Polska posiada wiele malowniczych zakątków, o których istnieniu prawdopodobnie nie mieliśmy nigdy pojęcia.

Tagi: Jezioro Gowidlińskie agroturystyka wędkarstwo wakacje nad jeziorem Gowidlin Sulęczno

Data publikacji: 2015-06-28 | Liczba wyświetleń: 6923