Kierunek Majorka

Majorka to przepiękna wyspa należąca do Hiszpanii, bogata w bajeczne krajobrazy, mnóstwo spragnionych wypoczynku turystów i piękne plaże.

Kierunek Majorka
fot.

Majorka to przepiękna wyspa należąca do Hiszpanii, bogata w bajeczne krajobrazy, mnóstwo spragnionych wypoczynku turystów i piękne plaże.

Ciekawe jest to, że na Majorce pracuje się tylko w sezonie od kwietnia do końca października. Później wszystkie hotele i restauracje są po prostu zamknięte. Hiszpanie pracują intensywnie przez pół roku, a następnie pół wypoczywają. Oczywiście nie dotyczy to stolicy, w małych miastach również funkcjonują bary, restauracje czy sklepy, lecz jest ich o wiele mniej i są to miejsca dla mieszkańców a nie turystów.

Czyż nie brzmi to jak piękna bajka? A dodatkowo owi mieszkańcy mają ciągły dostęp do morza i pięknych widoków. Majorka to idealny przykład miejsca, gdzie wakacje możemy spędzić zarówno aktywnie, jak i leniwie, oddając się pełnemu wypoczynkowi. W sezonie wakacyjnym odpoczniemy, pobawimy się, popływamy, pojeździmy na rowerze i możemy też spędzać czas na długich spacerach podziwiając malowniczą okolicę.

Plaże na Majorce

Na Majorce znajdą się zarówno jednolite plaże z drobnym piaskiem, wyglądające jak z żurnala, jak i te dzikie, kamieniste, lekko mętne. Wyspa posiada ponad 150 plaż, dlatego świetną opcją jest objazd całej wyspy tak, aby zobaczyć każdą lub chociaż kilka najpiękniejszych.

Jakie są te najpiękniejsze?

Cala Formentor – znajduje się ona w północno-zachodniej części Majorki, dokładniej w zatoce Pollensa. Jest niewielka, ponieważ ma tylko 1000 m długości oraz 12 m szerokości. Można na niej wypożyczyć skutery, rowery wodne, leżaki, są również toalety oraz prysznice.

Cala Deia – otoczona klifami, chatami rybackimi oraz pięknym laskiem sosnowym plaża usytuowana na zachodnim wybrzeżu wyspy. Niewielka, pokryta gontem oraz grubym piaskiem.

Cala Mesquida – usytuowana w północno-wschodniej części Majorki. Długość plaży to niecałe 300 metrów, lecz jest ona szeroka na kolejne 100. Plusem jest obecność ratownika, możliwość wypożyczenia łodzi, leżaków, sprzętu do windsurfingu. W pobliżu mieści się hotel oraz restauracje.

Es Trenc – to plaża położona na południu Majorki, kojarzona często z plażami karaibskimi. Można tam dojechać autobusem, jest także płatny parking. To dziewicza plaża, idealna do wypoczynku oraz podziwiania natury. Banyalbufar – plaża znajduje się na zachodzie wyspy, u podnóży gór Tramuntanta. Morze jest tu krystalicznie czyste, a widok gór zapiera dech w piersiach.

Loty na Majorkę

Nie należą one do najdroższych, jednak tylko wtedy, kiedy zarezerwujemy je z odpowiednim, najlepiej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Umożliwia nam to wiele portali, między innymi wyszukiwarka lotów na Flyhacks.pl

Flyhacks to nie tylko standardowa wyszukiwarka. Serwis łączy ze sobą różne trasy, lotniska oraz niepartnerskie linie lotnicze. Na portalu znajdziemy mnóstwo lotów w okazyjnych cenach, które są niejednokrotnie nawet o połowę tańsze niż w innych serwisach.

Tagi: Majorka

Data publikacji: 2017-04-06 | Liczba wyświetleń: 2184