Kurorty narciarskie w Alpach

Kurorty narciarskie w Alpach są najlepiej przygotowanymi miejscami w Europie, które warto zobaczyć.

Kurorty narciarskie w Alpach
fot. pixabay.com

Kurorty narciarskie w Alpach są najlepiej przygotowanymi miejscami w Europie, które warto zobaczyć. Charakteryzują je wspaniałe warunki pogodowe oraz doskonale przystosowane trasy narciarskie, na których można zjeżdżać nie tylko w okresie zimowym. Alpejskie kurorty znajdują się na terenie 4 państw:

  • Francji
  • Austrii
  • Włoch
  • Szwajcarii

Francja

Les Menuires to region narciarski jeden z trzech najważniejszych terenów Trzech Dolin. Składa się z dwóch ośrodków: Les Menuires i Saint Martin de Belleville. Ośrodki te tworzą region narciarski zwany "uśmiechem Alp" z szerokimi stokami i ciekawie zróżnicowaniem tras. Dobre nasłonecznienie dodatkowo uatrakcyjnia to miejsce. Świetne połączenie z innymi miejscowościami Trzech Dolin oraz bardzo popularny karnet na wszystkie miejscowości pozwala na ciekawe i atrakcyjnie zróżnicowane szusowanie.

Val Thorens - popularny region narciarski w Trzech Dolinach. Jego najwyższe położenie w całej europie przyciąga turystów spragnionych mocnych wrażeń. Z miejsca tego rozciąga się wspaniała panorama na Mont Blanc, Les Ecrins oraz na Alpy Włoskie i Szwajcarskie. Chętnie odwiedzany przez amatorów snowboardu dzięki organizowanym tu rokrocznie imprezom snowbordowym. Trasy dośc trudne nadają się dla osób lubiących ekstremalne wyzwania.

Austria

Zell am See – Kaprun to niezwykle popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez polskich narciarzy, w związku z czym zostało nazwane jest "Polską stolicą Alp". Śnieg leży tu przez cały rok zapewniając wspaniałe warunki narciarskie. Zell Am See leży nad jeziorem, które zimą służy za lodowisko.

Sportwelt Amade (750 - 2188 m n.p.m.), to prawdziwy gigant wśród Alpejskich regionów narciarskich. Stoki o zróżnicowanym stopniu łatwości nadają się w szczególności dla rodzin z dziećmi. Wspaniałe nowoczesne stacje narciarskie i idealnie przygotowane trasy zjazdowe są dopełnieniem niezwykłych warunków naturalnych tego regionu.

Włochy

Dolina Val di Sole (682 - 2585 m n.p.m.) - w tej niezwykłej "dolinie słońca" nie zabraknie zabawy, śniegu i słońca. Region ten słynie z największych opadów śniegu w Alpach i wspaniałej słonecznej pogody, która tworzy idealny klimat dla narciarzy. Poza wspaniałymi i różnorodnymi trasami region ten zaprasza turystów na spacer po Narodowym Parku Stelvio i Adamello di Brenta.

Madonna di Campiglio – Piniolo to włoska stolica sportów zimowych. Corocznie w Pucharze Świata spotyka się tu sama śmietanka narciarskich mistrzów. Ten niezwykły region ze 100 letnią tradycją oferuje turystom świetnie przygotowane trasy zjazdowe. Ośrodek ten jest najchętniej odwiedzanym miejscem sportów zimowych przez Włochów. Jego malownicze położenie w kotlinie, wśród lasów sosnowych dodaje mu niepowtarzalnego uroku.

Szwajcaria

Engelberg to największy i najbardziej znany ośrodek narciarski w Centralnej Szwajcarii. Położony w pobliżu jeziora Czterech Kantonów, znany jest na świecie z licznie organizowanych tu imprez narciarstwa alpejskiego. Miasteczko położone jest u stóp góry Titlis, w głębokiej Dolinie Englerberger. Jednak najbardziej przyciągającym turystów elementem tego miejsca są wspaniałe trasy zjazdowe dla narciarzy. Na szczyt Titlis wiedzie wyjątkowo ciekawa kolejka gondolowa, dzięki której podziwiać można niezwykłą panoramę gór.

Sankt Moritz to jeden z największych ośrodków narciarskich we wschodniej Szwajcarii. Znany jest również na całym świecie dzięki licznie odbywającym się tu zawodom Pucharu Świata. Położony jest u stóp najwyższego szczytu Alp Wschodnich - Piz Bernina. Wspaniałe trasy zjazdowe i dobre zaplecze narciarskie powoduje ze jest to jeden z najciekawszych i jednocześnie najdroższych regionów Alp.

Tagi: kurorty narciarskie Alpy alpejskie kurorty Francja

Data publikacji: 2009-08-13 | Liczba wyświetleń: 16283