Last minute w Polsce — gdzie warto pojechać?

Biuro podróży takie jak chociażby Lidl Podróże, oferuje swoim klientom różnego rodzaju wyjazdy last minute Polska.

Last minute w Polsce — gdzie warto pojechać?
fot. stock.adobe.com

Last minute to forma wakacyjnych wycieczek, która większości z nas kojarzy się z wyjazdami do ciepłych krajów. Jak się jednak okazuje, w ofertach biur podróży znaleźć można również atrakcyjne propozycje wypadów na ostatnią chwilę nad polskie morze czy w góry. Oto kilka najciekawszych pomysłów na last minute Polska.

Last minute w Polsce — dlaczego warto?

Biuro podróży takie jak chociażby Lidl Podróże, oferuje swoim klientom różnego rodzaju wyjazdy last minute Polska. Mianem tym określa się oferty wycieczek dostępne najczęściej 1 — 2 dni przed przed planowanym rozpoczęciem turnusu. Ich cechą charakterystyczną jest przystępna cena, która w niektórych przypadkach może być niższa nawet o 75% od wyjściowej. Wakacje w Polsce last minute to znakomita propozycja dla osób dysponujących ograniczonym budżetem oraz tych, które mogą w ostatniej chwili podjąć decyzję o zakupie wycieczki. Decydując się na tego typu wczasy mamy okazję odwiedzić ciekawe miejsca, których pierwotnie nie planowaliśmy zwiedzać, a zachęcił nas do tego niski koszt wyjazdu. Last minute w Polsce to znakomity pomysł na bliższe poznanie naszego kraju i najbardziej malowniczych jego regionów.

Gdzie na last minute w Polsce?

Pomysłów na spędzenie wakacji w Polsce jest całe mnóstwo. Wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji, budżetu oraz planowanego czasu trwania wycieczki. Na inny wyjazd zdecyduje się grupa znajomych, inny — rodzina z dziećmi. Oferta biur podróży jest na tyle bogata, że każdy z łatwością znajdzie idealny last minute w Polsce dla siebie.

Last minute Polska nad morzem

Osoby, którym marzy się błogie lenistwo na plaży i długie spacery brzegiem morza, postawić mogą na last minute Polska Bałtyk. Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w tej części naszego kraju jest Kołobrzeg. Zachwyca on swoim unikalnym mikroklimatem i pięknymi, czystymi, szerokimi plażami. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani plażowania, jak i osoby preferujące piesze wędrówki czy zwiedzanie okolicznych zabytków.

Last minute Polska SPA

Co robić, gdy na najbliższe dni zaplanowaliśmy wakacyjny wyjazd, a pogoda nie dopisuje? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wypad do SPA. Ośrodki tego typu znajdują się na terenie całego kraju — zarówno nad morzem, jak i w górach. Na wypoczynek do luksusowego centrum odnowy biologicznej udać można się między innymi do Ustronia Morskiego, Świeradowa — Zdroju czy Świnoujścia. W ofercie tego typu ośrodków znaleźć można szereg zabiegów na twarz i ciało, które są indywidualnie dopasowywane do potrzeb klienta. Dodatkowo, rodzime SPA oferują również relaks na basenie, w saunie czy jacuzzi.

Last minute Polska góry

Miłośnicy aktywnego wypoczynku postawić powinni natomiast na last minute w Polsce góry. Biura podróży oferują szereg atrakcyjnych wycieczek tego typu, na przykład do Zakopanego. Spędzając wczasy w tej górskiej miejscowości, warto wybrać się na Kasprowy Wierch czy Morskie Oko. Obowiązkowy punkt wizyty w Zakopanem to także spacer po Krupówkach.

Równie dużą popularnością cieszą się oferty last minute Polska góry w Karkonosze. Najwyższym ich szczytem jest Śnieżka, która mierzy sobie 1602 m n.p.m. Na drugim miejscu znajduje się Szrenica — jej wysokość to 1362 m n.p.m. Inne, nie mniej popularne atrakcje Karkonoszy to wodospad Szklarki czy Śnieżne Kotły.

Biura podróży bardzo często oferują swoim klientom przystępne cenowo wyjazdy w Pieniny. Podczas wakacji last minute na południu Polski, zdobyć można Trzy Korony, czyli najwyższy masyw górski w Pieninach Właściwych. Warto wybrać się także na Sokolicę, która to uznawana jest za najpiękniejszy szczyt w tym paśmie górskim. Kolejny obowiązkowy punkt takiej wycieczki to spływ Dunajcem.

Szukacie ciekawej alternatywy dla wycieczek zagranicznych? Co powiecie na last minute Polska? Gwarantujemy, że nasze morze i góry z pewnością Was zachwycą i na długi czas zostaną w Waszej pamięci.

Data publikacji: 2019-09-09 | Liczba wyświetleń: 1143