Lazurowe Wybrzeże - Francuska Riwiera

Lazurowe Wybrzeże zwane bardzo często Francuską Riwierą jest odcinkiem Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji. Jest to jeden z najważniejszych regionów turystycznych Francji.

Lazurowe Wybrzeże - Francuska Riwiera
fot. Archiwum portalu Noclegownia.pl

Lazurowe Wybrzeże zwane bardzo często Francuską Riwierą jest odcinkiem Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji. Jest to jeden z najważniejszych regionów turystycznych Francji, który co roku odwiedza około dziesięciu milionów turystów z całego świata. Nazwy "Lazurowe Wybrzeże" po raz pierwszy użył francuski pisarz Stephen Liegeard, który wydał książkę pod tym samym tytułem. Najważniejsze ośrodki Lazurowego Wybrzeża to między innymi Saint-Tropez, Cannes, Nicea, Monaco oraz Monte Carlo i to właśnie te miejscowości są najliczniej odwiedzane przez turystów. Lazurowe Wybrzeże zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim wspaniałym krajobrazom, śródziemnomorskiemu klimatowi oraz słońcu, które świeci tutaj przez trzysta dni roku. To właśnie na Lazurowym Wybrzeżu wiją się wspaniałe, bajkowe drogi, które biegną wzdłuż wybrzeża. Podczas spacerów turyści moją oglądać wielobarwne skały oraz skorzystać z odpoczynku na jednej z przepięknych plaż.

Turyści z ogromną przyjemnością korzystają z niezwykle luksusowych kąpielisk. Spacerują też po ogrodach oliwnych i wspaniałych lasach. Warto jednak pamiętać o tym, że Lazurowe Wybrzeże to także wypalone stepy, dzikie górskie krajobrazy, a także głębokie wąwozy i przepaści. Znajduje się tutaj największy w Europie kanion "Grand Canyon du Verodn".

W okolicach przepięknych plaż można znaleźć nie tylko ekskluzywne hotele i pensjonaty, ale także campingi, które ze względu na lokalizację oraz atrakcyjną cenę, cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Zwiedzając Lazurowe Wybrzeże warto wybrać się także na wyspy Porquerolles (nazywane Złotymi Wyspami), będące prawdziwym rajem dla płetwonurków.

Biorąc to wszystko pod uwagę trzeba przyznać, że z całą pewnością Lazurowe Wybrzeże jest jednym z najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Data publikacji: 2009-07-19 | Liczba wyświetleń: 5011