Mobilna aplikacja agroturystyczna

Planując wypoczynek coraz większy nacisk kładzie się na gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Mobilna aplikacja agroturystyczna
fot.

Planując wypoczynek coraz większy nacisk kładzie się na gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Turyści szukają noclegów w gospodarstwach agroturystycznych, oferujących wypoczynek w oparciu o specyficzne walory obszarów wiejskich. Pożądane są zwłaszcza cisza, świeże powietrze oraz wyżywienie przygotowywane w oparciu o produkty pochodzące z własnego gospodarstwa, pozbawione chemii i ekologiczne.

Obserwując ten globalny trend i wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnego turysty, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej postanowiła stworzyć aplikację, która ułatwi wyszukiwanie i poruszanie się po tego typu obiektach wiejskich.

Aplikacja „Wieś Polska Zaprasza” to baza ponad 1000 gospodarstw agroturystycznych, zlokalizowanych na obszarach wiejskich całej Polski. Dostosowana do korzystania na urządzeniach mobilnych zagwarantuje dostęp do nieograniczonej bazy informacji przydatnych w czasie podróży.

Wbudowana w system wyszukiwarka umożliwi sprawne przeszukanie listy obiektów według wybranych kryteriów tj. region, cena, standard, możliwość przyjazdu ze zwierzętami itp., z możliwością złożenia zapytania o termin i oceny danego obiektu. Warto podkreślić, że wszystkie dostępne w aplikacji kwatery agroturystyczne rekomendowane są przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej. Nie zabraknie wśród nich kwater dla podróżujących z dziećmi, miłośników łowienia ryb czy grzybiarzy. Z oferty będą mogli skorzystać również miłośnicy ekologicznych gospodarstw wiejskich.

Poza bazą obiektów agroturystycznych aplikacja zawierać także będzie kalendarz najciekawszych imprez kulturalnych i turystycznych w wybranym regionie oraz zestawienie największych atrakcji i miejsc wartych zobaczenia.

Korzystanie z aplikacji będzie możliwe od 1 grudnia 2015. Będzie można ją pobrać ze strony www.agroturystyka.pl oraz za pośrednictwem sklepu Google. Aplikacja będzie działać również w trybie offline, a korzystać z niej będą mogli posiadacze smartfonów i urządzeń mobilnych z systemami iOs, Android oraz Windows Phone.

Powstanie aplikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Schematu II Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Data publikacji: 2015-11-26 | Liczba wyświetleń: 1794