Motele - przydróżne punkty noclegowe

Motele to przydrożne punkty noclegowe świadczące podstawowe usługi hotelarskie. Na ogół powstają przy uczęszczanym szlaku komunikacyjnym.

Motele to przydrożne punkty noclegowe świadczące podstawowe usługi hotelarskie. Na ogół powstają przy uczęszczanym szlaku komunikacyjnym. Dlatego też oferta tego rodzaju placówek skierowana jest głównie do zmotoryzowanych podróżnych, którzy najczęściej są grupą docelową właścicieli moteli.

Motele w większości przypadków powstają na obrzeżach miast, wzdłuż dalekich tras, a także w innych specyficznych terenach, takich jak np. przejścia graniczne lub skrzyżowania ważnych dróg.

Poza tym są one zaopatrzone w udogodnienia niezbędne podróżującym samochodem, czyli duży parking, myjnia samochodowa i wiele innych. Ponadto na ogół motele powstają w niedalekim sąsiedztwie stacji benzynowej co ułatwia podjęcie dalszej podróży.

W kwestii funkcjonalności tego typu placówek noclegowych, mają one najczęściej minimum 10 pokoi, które w większości są jedno i dwuosobowe. Poza tym każdy motel musi świadczyć usługi gastronomiczne nie tylko swym gościom, ale również osobom nie nocującym. Oczywiście standard moteli jest różny i nie ma co oczekiwać luksusów. Dużą zaletą moteli jest fakt, iż nie konieczne jest rezerwowanie noclegu, chyba że ktoś jest osobą zapobiegliwą i boi się braku miejsc. W motelu podróżni w większości przypadków zatrzymują się na jedną dobę bądź dwie, bardzo rzadko na dłuższy pobyt.

Koszt takiego noclegu zależy od standardu, a także położenia motelu. Jeśli znajduje się w dość obleganym punkcie, widomym jest, że nocleg automatycznie będzie droższy. Mniejsze przydrożne moteliki są tańsze, a czasami nawet zdarzy się domowa atmosfera.

Tagi: motel motele motele w Polsce noclegi w motelach nocleg w motelu motele nad morzem motele w górach motele przy autostradach motele przy drogach ekspresowych

Data publikacji: 2008-07-19 | Liczba wyświetleń: 4814