Na wakacje do stolicy Czech

Praga to obecnie najbardziej rozwinięte miasto Czech oraz najczęściej wybierane jako cel podroży turystycznych.

Na wakacje do stolicy Czech
fot. pixabay.com

Praga, stolica Czech, miasto powstałe około 800 roku, założone przez słowiańską dynastię Przemiślidów. Obecnie bardzo często obierane za cel wojaży wielu Polaków. Właściwie czemu?

Miasto na dwie połowy dzieli najdłuższa rzeka w Czechach – Wełtawa. Warto wspomnieć co nieco o praskim metrze, które składa się z trzech linii jest więc większe niż to warszawskie i stanowi jednocześnie najchętniej wybierany środek transportu przez mieszkańców stolicy Czech. Co najbardziej rozsławia Czechy w Europie? Wydaje się, iż ową rzeczą jest Uniwersytet Karola – najstarszy w Europie Środkowej uniwersytet, ściśle powiązany z naszym rodzimym Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

Praga ceniona jest przez wielu turystów przede wszystkim ze względu na fakt, iż posiada bardzo wiele zabytków i miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Zaliczają się do nich ogrody zoologiczne, oraz ogrody botaniczne, Hradczany (królewska dzielnica Pragi), Stare Miasto (znajdujące się we wschodniej części miasta), barokowy kościół świętego Mikołaja (pochodzący z XIII wieku), Most Karola, czy Zamek Wyszehradzki, lub synagogi praskie.

Stolica Czech to obecnie najbardziej rozwinięte miast tegoż kraju, to ono jest najczęściej wybierane jako cel podroży. Polacy wybierają ją głównie ze względu na koszty podróży (które są niewielkie), oraz koszty pobytu i wartościowe zabytki znajdujące się w samej Pradze. Co więcej Polacy chcą poznać swych sąsiadów, z którymi wiąże nas naprawdę wiele. Nie tylko kultura słowiańska, ale również historia, podobne postrzeganie piękna i ludzie o podobnym usposobieniu.

Tagi: zabytki Praga Czechy Wełtawa Uniwersytet Karola ogrody zoologiczne ogrody botaniczne Most Karola Zamek Wyszehradzki synagogi praskie kultura słowiańska

Data publikacji: 2008-05-06 | Liczba wyświetleń: 3507