Nocleg dla gości weselnych

Wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Każdy z nas marzy o tym, żeby przebiegło ono w magicznej atmosferze zarówno dla nas jak i naszych gości.

Nocleg dla gości weselnych
fot.

Wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Każdy z nas marzy o tym, żeby przebiegło ono w magicznej atmosferze zarówno dla nas jak i naszych gości. Dopięcie wszystkich szczegółów wiąże się ze szczegółowym planowaniem. Organizatorzy muszą znaleźć i wynająć odpowiednią salę, zorganizować uroczystość ślubu w kościele, zapewnić posiłki dla gości i wybrać kartę dań, rozesłać zaproszenia oraz zapewnić nocleg swoim gościom.

Organizacja wesela

Wesele to bardzo duże przedsięwzięcie, na które zwykle zapraszani są nie tylko najbliżsi, ale również dalsi krewni i znajomi. Często przybywają oni z odległych miast lub nawet z zagranicy, dlatego konieczne jest zapewnienie im noclegu. Jest to bardzo wymagające rozwiązanie zarówno pod względem logistycznym, jak i wizerunkowym. Jako Polacy jesteśmy znani z naszej gościnności i tego, że zawsze staramy się zapewnić najlepsze warunki członkom naszej rodziny, tym bardziej, gdy uczestniczą oni w naszym weselu. Jeśli chcemy żeby zapewniony przez nas nocleg dla gości weselnych spełnił nasze oczekiwania i zapewnił im wygodny odpoczynek po całonocnej zabawie, to konieczne jest kierowanie się kilkoma wytycznymi.

Nocleg dla gości weselnych

Przede wszystkim, już podczas ustalania listy gości i rozsyłaniu zaproszeń, warto zastanowić się dla jakiej liczby osób powinien zostać przewidziany nocleg dla gości weselnych. Pozwoli to na poinformowanie samych zainteresowanych o ewentualnej możliwości już przy wysłaniu zaproszenia. Z punktu widzenia gościa jest to bardzo pomocne ponieważ otrzymuje on od razu informacje o ewentualnych kosztach, oraz o tym, czy powinien szukać noclegu na własną rękę. Jeżeli planujemy zorganizować kameralne wesele to można spróbować zakwaterować swoich gości pośród znajomych lub rodziny mieszkającej na miejscu. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem miejsca na nocleg dla gości weselnych, które znajduje się w pobliżu sali, gdzie odbędzie się wesele lub, o ile to możliwe, zakwaterować ich bezpośrednio w hotelu, w którym organizowana jest uroczystość.

Rezerwacja pokoi i dodatkowe atrakcje

Planowanie wesela zazwyczaj zaczyna się na długi czas przed samym wydarzeniem. Często już z rocznym wyprzedzeniem ustalona jest lista gości. Kiedy znamy już dokładna liczbę osób, możemy przystąpić do rezerwacji. Wybierając nocleg dla gości weselnych warto kierować się jakością pensjonatu lub hotelu. Nie chcemy przecież, rozczarować naszych bliskich fatalnymi warunkami, zaraz po udanej, całonocnej zabawie. Dużą rolę odgrywa również cena. Już sama organizacja wesela wymagać będzie zainwestowania nie małej ilości pieniędzy, dlatego warto dokładnie oszacować budżet na rezerwację noclegu. Coraz częściej jednak, to goście sami opłacają swój pobyt w hotelu.

Jeżeli poza weselem planujemy organizację jednego lub dwóch dni dodatkowej zabawy (tzw. poprawiny), to wybierając nocleg dla gości weselnych, warto zapewnić im również dodatkowe atrakcje. Goście, którzy przybyli z odległych terenów, mogli nigdy nie mieć okazji odwiedzić naszego miasta, dlatego ich przybycie na wesele można połączyć z krótkim zwiedzaniem.

Tagi: wesele

Data publikacji: 2019-04-01 | Liczba wyświetleń: 934