Pomysły na jesienny wypoczynek

Jesień to również pora roku nadająca się na wypoczynek, wśród pomysłów na jesienny wypoczynek wymienić można choćby wycieczki zagraniczne last minute, wyjazd w góry oraz zwiedzanie.

Pomysły na jesienny wypoczynek
fot. pixabay.com

Lato się kończy a wraz z nim okres urlopowy. Czy to oznacza, że na kolejny wyjazd musimy czekać cały rok? Tradycyjnie na urlop jeździmy latem, jednak tendencja ta zaczyna się w ostatnich latach powoli zmieniać. Niezwykle popularne wśród Polaków stają się majowe długie weekendy, czyli majówki. Coraz częściej wyjeżdżamy też na święta, w szczególności na Boże Narodzenie ale również na Wielkanoc. Wyjazd bożonarodzeniowy można też połączyć z pobytem sylwestrowym co daje okazję do dłuższego urlopu. Rzadziej decydujemy się na wypoczynek jesienią. Tymczasem powiedzenie złota polska jesień nie wzięło się znikąd. Jesień również może być piękna i warto to wykorzystać.

Gdzie można pojechać jesienią?

Jeśli kochamy słońce to powinniśmy skorzystać z ofert last minute. Jesienią można wypocząć na przykład na południu Europy sporo taniej niż w sezonie, a pogoda wcale nie jest gorsza.

W kraju przede wszystkim ciekawym pomysłem jest wyjazd w góry. Jesień to okres, w którym krajobrazy przybierają różnokolorowe barwy i góry wyglądają wówczas najpiękniej. Pogoda też sprzyja wędrówkom, ponieważ nie ma upałów, które przeszkadzają latem. Warunki są też lepsze niż zimą oraz wczesną wiosną, gdyż nie ma jeszcze śniegu.

Jesienią możemy również pozwiedzać piękne polskie miasta takie jak Kraków, Wrocław czy Trójmiasto. Na turystów czeka wiele atrakcji związanych z historią naszego kraju, należą do nich liczne muzea oraz skanseny a także piękne zamki takie jak choćby słynny Zamek Krzyżacki w Malborku. Miłośnicy przyrody powinni się udać do jednego z 23 parków narodowych na terenie Polski. Prócz tego mamy jeszcze możliwość zwiedzenia wielu parków krajobrazowych z licznymi rezerwatami i pomnikami przyrody oraz ogrodów botanicznych i zoologicznych. Jednym słowem wybór atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia jest naprawdę duży.

Tagi: muzea last minute skanseny parki narodowe rezerwaty przyrody parki krajobrazowe wyjazd w góry zwiedzanie pomniki przyrody

Data publikacji: 2016-09-17 | Liczba wyświetleń: 1424