Portugalia odkrywa przez nami swoje prawdziwe oblicze

Portugalia słynie z bogatych tradycji żeglarskich. Fascynację tę widać w kulturze i obyczajowości mieszkańców tego kraju.

Portugalia odkrywa przez nami swoje prawdziwe oblicze
fot. Marcin Krzyzak/shutterstock.com

Portugalia jest miejscem znanym wszystkim jako jeden z najczęściej wybieranych krajów na wakacyjny urlop. To co ma do zaoferowania ten kraj jest bogactwem jakie trudno odnaleźć gdziekolwiek indziej. Co tak naprawdę przyciąga nas Polaków do odwiedzenia, a także powrotów do tego malowniczego kraju? Po pierwsze wymienić należy oczywiście fantastyczną pogodę, którą w przeciwieństwie do tej panującej w naszym kraju, można z łatwością przewidzieć. Kolejną atrakcją Portugalii są przepiękne, niekończące się plaże. Co istotne plaże te słyną z nieprzerwanej zabawy. Wszędzie pełno jest miejsc, które przyciągają atrakcyjnymi ofertami. Portugalia to oczywiście także obecność oceanu Atlantyckiego, która jest wyjątkowo kusząca dla mieszkańców państw Środkowoeuropejskich. Co ponad to na pewno zachwyci nas podczas urlopu w Portugalii?

Portugalia słynie z bogatych tradycji żeglarskich. Fascynację tę widać w kulturze i obyczajowości mieszkańców tego kraju. Liczne plaże wypełnione są tu wypożyczalniami najrozmaitszego sprzętu do sportów wodnych. Są oczywiście żaglówki, windsurfing, motorówki. Można spróbować także nurkowania.

Państwo to słynie nie tylko z plaż i atrakcji wodnych. Można tu odnaleźć przepiękne tereny górzyste, które zaspokoją potrzeby zarówno chętnych do pieszych, górskich wycieczek, jaki amatorów wspinaczek górskich. Istnieją także miejsca, w których spróbować można skoków do wody z nadbrzeżnych skał.

Nie można nie wspomnieć o jednej z najbardziej zakorzenionych tradycji mieszkańców Portugalii. Odwiedzając ten kraj nie sposób nie zetknąć się choć z oddali z przepięknymi winnicami. Wino produkowane w tym kraju sławne jest na cały świat, a podczas takiej wyprawy otrzymujemy niebywałą okazję by skosztować tych wyrobów za nieco niższą cenę niż w Polsce. Warto także obejrzeć którąś ze starych, zabytkowych już winnic, które stanowią stały element krajobrazu portugalskiego.

Kraj Portugalczyków zaskoczy przybyszów z Polski także swoim stylem architektonicznym. Jest to miejsce gdzie bardzo mocne piętno odbiła kultura barokowa. Wiele więc miast oraz wsi nawiązuje pod względem architektury do tej epoki.

Najczęściej odwiedzanym przez turystów interesujących się zabytkami i innymi walorami miast portugalskich miastem jest oczywiście stolica kraju Lizbona. Miasto to leży na wybrzeżu Atlantyku, nad ujściem rzeki Tag. Takie malownicze umiejscowienie sprawia, iż Lizbona jest miejscem, którego nie sposób ominąć odwiedzając Portugalię. Stolica Portugalii pełna jest ciekawych zabytków. Między nimi znajdują się oczywiście budowle sakralne. Należą do nich Katedra św. Antoniego oraz klasztor Hieronimitów. Ciekawym miejscem jest dzielnica Belém, można tu zwiedzić Torre de Belém. Nie można zapomnieć również o przepięknie umiejscowionym zamku św. Jerzego. Nad oceanem znajduje się natomiast, słynny na cały świat, monumentalny Pomnik Odkrywców.

Tagi: plaże urlop Portugalia nurkowanie żaglówki windsurfing motorówki Lizbona

Data publikacji: 2018-08-26 | Liczba wyświetleń: 1012