Rejsy wycieczkowe - sposób na wymarzone wakacje

Rejs luksusowym statkiem dostarczy nam wrażeń, dzięki którym wakacje zapamiętamy na bardzo długo.

Rejsy wycieczkowe - sposób na wymarzone wakacje
fot. pixabay.com

Jeszcze kilka lat temu wakacje za granicą kojarzyły się z luksusem i dostępne były tylko dla nielicznych. Obecnie na spędzenie wakacji poza granicami naszego kraju pozwolić sobie może coraz większa ilość osób. Wypoczynek na południu Europy nad Morzem Śródziemnym bądź w Egipcie jednym z kurortów nad Morzem Czerwonym często bywa nawet tańszy niż pobyt nad naszym Bałtykiem. Szczególnie jeśli skorzystamy z oferty typu last minute. Luksusowy towar jakim dawniej były wycieczki zagraniczne traci więc powoli na atrakcyjności. Wielu turystom bowiem wypoczynek na plażach Włoch, Grecji czy Hiszpanii już nie wystarcza. Biura podróży wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów przygotowują coraz bardziej egzotyczne oferty. Duża popularnością zaczynają cieszyć się dalekie podróże do krajów Ameryki Południowej czy Azji. Niezwykle ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji są też rejsy wycieczkowe.

Rejsy wycieczkowe

Wakacje na morzu to bardzo kusząca opcja. Rejs luksusowym statkiem dostarczy nam wrażeń, dzięki którym wakacje zapamiętamy na bardzo długo. Wybór rejsów jest dość duży, tego typu oferty posiadają już większe biura podróży, istnieją też na polskim rynku turystycznym touroperatorzy specjalizujący się wyłącznie w rejsach wycieczkowych. Popłynąć możemy praktycznie w dowolne miejsce na Ziemi, do najpopularniejszych kierunków należą: Karaiby, Morze Śródziemne oraz Wyspy Kanaryjskie. Jeśli te miejsca nas nie zadowalają to dostępne są też rejsy dookoła Europy a nawet rejsy dookoła świata. Najbardziej dostępną opcją w naszych realiach są rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym.

Jakie atrakcje czekają na nas podczas takiego rejsu? Przede wszystkim statki wycieczkowe to tak naprawdę pływające kurorty, na których w jednym miejscu mamy dosłownie wszystko co jest potrzebne do wspaniałego wypoczynku. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z basenu lub siłowni, często do dyspozycji gości są też takie obiekty jak sala gimnastyczna, kręgielnia, różnego typu boiska sportowe, korty tenisowe a nawet pole do gry w golfa. Zrelaksować się można w salonie odnowy biologicznej, goście do woli mogą korzystać też z sauny czy jacuzzi. Amatorzy kulinariów też nie będą czuć się zawiedzeni, mogą bowiem pójść do luksusowej restauracji aby popróbować różnych specjałów. Dyskoteki bary i kasyna z kolei czekają na poszukujących rozrywek. Wymieniać można długo, jednym słowem na takim statku nie można się nudzić. Oczywiście poza atrakcjami jakie są do naszej dyspozycji na statku zasadniczym celem większości rejsów jest zwiedzanie. W zależności od rodzaju i długości wycieczki podczas takich wakacji zawitamy do kilku lub kilkunastu portów co pozwoli na zobaczenie podczas jednej podróży mnóstwa fantastycznych miejsc. Kolejna zaleta to możliwość podziwiania rewelacyjnych krajobrazów. Co ciekawe ceny rejsów wycieczkowych do niedawna jeszcze bardzo wysokie, zbliżają się powoli do zwykłych wakacji na lądzie. Nie ulega natomiast wątpliwości, że przebijają je pod względem atrakcyjności.

Tagi: Morze Śródziemne wakacje za granicą last minute wycieczki zagraniczne biura podróży rejsy wycieczkowe wakacje na morzu Karaiby Wyspy Kanaryjskie rejsy dookoła świata

Data publikacji: 2008-10-11 | Liczba wyświetleń: 6279