Riwiera Włoska - malowniczy zakątek Europy

Riwiera Włoska przyciąga miliony turystów z całego świata. Zobacz atrakcje turystyczne włoskiej riwiery.

Riwiera Włoska - malowniczy zakątek Europy
fot. pixabay.com

Riwiera Włoska jest to pas wybrzeża śródziemnomorskiego położony nad Morzem Liguryjskim, który rozciąga się od granicy z Francją aż do miasta La Spezia. Riwiera Włoska dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to część położona na zachód od Genui zwana Rivierą di Ponente, druga to położona na wschodzie o nazwie Riviera di Levante. Warto dodać, iż jest to bardzo malowniczy i pagórkowaty krajobraz z licznymi i uroczymi zatokami. Piękno krajobrazu, lazur wody i śródziemnomorski klimat przyciągają miliony turystów z całego świata.

Znajduje się tu gęsta sieć pensjonatów i hoteli, kąpielisk morskich, portów jachtowych, które sprawiają, iż Riwiera Włoska wraz z francuskim Lazurowym Wybrzeżem są regionem turystyczno-wypoczynkowy o światowej randze. Głównymi kurortami Riwiery są: Genua, San Remo, Albenga, Savona, Ventimiglia, Bordighera, Imperia, Nervi, Rapallo czy Sestri Levante.

Właśnie Genua jest głównym miastem tego regionu. Posiada ona ogromny historyczny port i piękną starówkę. Ponadto to właśnie Genua dzieli Riwierę na 2 części, a jedną z nich (Riviera di Ponente) upodobali sobie Włosi.

Natomiast San Remo to miasto otoczone wzgórzami i charakterystycznymi szklarniami. Z całą pewnością jest ono najpiękniejszym kurortem wśród tutejszych kąpielisk. Ponadto San Remo to znany ośrodek hodowli kwiatów, a także ważne centrum ich eksportu na cały świat.

Jeśli uwielbiasz ciszę, spokój i średniowieczny klimat, na odpoczynek powinieneś wybrać miasteczko Albenga bądź Noli, które zachowały swój pierwotny charakter. Czas tu jakby płynie wolniej, a otaczająca roślinność śródziemnomorska tworzy niepowtarzalną atmosferę. Można tu podziwiać piękne winnice czy gaje oliwne, które pamiętają odległe czasy.

Tagi: Riwiera Włoska Morze Liguryjskie Riviera di Ponente wakacje we Włoszech Riviera di Levante Genua San Remo Albenga Savona Ventimiglia Bordighera Imperia Nervi Rapallo Sestri Levante kurorty włoskie

Data publikacji: 2008-06-02 | Liczba wyświetleń: 20520