RPA – z wizytą w kraju niespodzianek - bezpieczny wyjazd do RPA

RPA (Republika Południowej Afryki) jest państwem zlokalizowanym na południowym krańcu Afryki – niemalże na końcu świata…

RPA – z wizytą w kraju niespodzianek - bezpieczny wyjazd do RPA
fot.

RPA (Republika Południowej Afryki) jest państwem zlokalizowanym na południowym krańcu Afryki – niemalże na końcu świata… To fascynujące, aczkolwiek bardzo ryzykowne miejsce, jest w stanie zaczarować każdego przybysza z Europy, ale także przybysza z Azji, Ameryki lub innej części świata. Sprawdźmy więc, jakie niespodzianki czekają na turystów w „Tęczowym Kraju”.

  • Johannesburg – największe miasto Republiki Południowej Afryki, położone w jej północno – wschodniej części

Niewątpliwą atrakcją „Złotego Miasta” – bo tak często mówi się o Johannesburgu, jest Carlton Centre Office Tower – najwyższy budynek metropolii, z którego rozpościera się wspaniała, zapierająca dech w piersiach panorama.

Zaskoczeniem dla turystów może być fakt, że w Johannesburgu (a dokładniej w jednej z restauracji) są podawane dania z mięs… dzikich zwierząt, m.in. z impala, gnu oraz krokodyla. Proponowane dania stanowią prawdziwą gratkę dla mięsożerców.

Na kartę (menu) z daniami z dzikich zwierząt można także trafić w innych częściach kraju.

  • Kapsztad (Cape Town) – stolica, a także najstarsze miasto Republiki Południowej Afryki

Wizytówką Kapsztadu – miasta określanego mianem „Perły Afryki”, jest Góra Stołowa (1 084 m n.p.m.), z której rozpościera się wspaniały widok na Cape Town oraz ocean. Wjazd na górę jest możliwy jedynie przy sprzyjającej pogodzie.

Zwiedzanie „Perły Afryki” warto rozpocząć od odwiedzenia ratusza, fortu, gmachu parlamentu (z zewnątrz), a także wyjątkowych ogrodów Kompanii Wschodnioindyjskiej, naszpikowanych kwiatami oraz drzewkami egzotycznymi. Będąc w Kapsztadzie nie można także nie odwiedzić Waterfront – wielkiej atrakcji turystycznej RPA.

  • Pretoria – administracyjna stolica Republiki Południowej Afryki

Pretoria jest miastem kojarzonym z Church Square, miejscem, w którym stoi pomnik Paula Krugera – przywódcy Burów, a także prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Niespodzianką może być fakt, że większość mieszkańców Pretorii stanowią ludzie rasy białej.

  • Park Narodowy Krugera – miejsce, w którym można całkowicie oderwać się od codzienności

Kruger National Park daje wyjątkową możliwość zobaczenia zwierząt w ich naturalnym środowisku. W tej części Afryki można stanąć „oko w oko” z roślinożerną żyrafą, biało – czarną (czarno – białą) zebrą, impalem, bawołem, słoniem, krokodylem, gnu, kudu lub antylopą. Fotosafari odkrytymi pojazdami terenowymi będzie świetną okazją do zrobienia unikalnej, pamiątkowej fotki.

Safari w Parku Narodowym Krugera nie kończy się jednak na obserwowaniu żyraf czy słoni. Warto podkreślić, że jego dalsza część jest o wiele bardziej emocjonująca. Dlaczego? Przejazd przez rozległą sawannę może bowiem zaowocować spotkaniem z drapieżnym lwem, lampartem, nosorożcem lub gepardem.

Wyjazd do RPA stanowi niezapomniane doświadczenie, a także pamiątkę na całe życie. Chcąc dobrze poznać wszystkie miejsca oraz zakamarki „Tęczowego Kraju”, warto zdecydować się na ofertę biura podróży.

Tagi: Republiki Południowej Afryki Johannesburg Kapsztad Pretoria Park Narodowy Krugera wyjazd do RPA

Data publikacji: 2018-09-07 | Liczba wyświetleń: 1359