Słowacka strona Tatr

Jednym z najbardziej lubianych miejsc przez miłośników narciarstwa z Polski są Tarty Słowackie.

Szczyrbskie Jezioro
fot. Marcin Krzyzak/shutterstock.com

Polacy to naród wciąż szukający nowych atrakcji. Jeszcze do niedawna uprawiane tylko przez nielicznych sporty zimowe, teraz zdobyły już dużo szersze grono wielbicieli. Najwięcej wciąż jest w naszym kraju narciarzy i to oni dominują na stokach gór. Coraz więcej jest jednak także snowboardzistów. Tego ekstremalnego, zimowego sportu próbują się uczyć coraz młodsi Polacy. Polskie rodziny miłośników sportów zimowych dobrze wiedzą gdzie panują najlepsze warunki do uprawiania swoich ulubionych sportów. Dużo bardziej korzystny wybór stanowi dla nich wyjazd poza granice naszego kraju. Polskie góry mogą zadowalać, problem istnieje jednak w nieodpowiednio przygotowanej bazie turystycznej: noclegowej oraz gastronomicznej. Polskie stoki nie zapewniają takich atrakcji jak, przygotowane do przyjęcia dużo większej ilości turystów, kurorty zagraniczne. Jednym z takich lubianych przez Polaków miejsc są Tarty Słowackie.

Pasmo górskie Tatr, znajdujące się po słowackiej stronie, podzielić można na dwie główne części. W samym centrum kraju Słowaków znajdują się Tatry Niskie. Jest to rozległe pasmo gór, zajmujące dość dużą część Słowacji od Popradu, aż do Bańskiej Bystrzycy. Do pasma tego zaliczana jest także, jedna z najpiękniej położonych Dolin Tatrzańskich, Dolina Demanowska. Najwyższym szczytem zaliczanym do Tatr Niskich jest Chopoka. Góra mierzy 2024 m n.p.m. i znajduje się w miejscu, z którego podziwiać można leżącą u jej podnóża Dolinę Demanowską. Ten region górski może poszczycić się znakomitym przygotowaniem do przyjęcia odwiedzających go gości. Jest tu wiele, znakomicie przygotowanych tras zjazdowych, zwykle wyposażonych w sztuczne zaśnieżanie. Można także skorzystać z krytych basenów oraz lodowisk. Znajdują się tu także liczne kawiarnie i restauracje, serwujące tradycyjną słowacką kuchnię. Narciarze mogą korzystać z 46 km tras zjazdowych raz biegowych. Wzniesienia Niskich Tatr wyposażone są w 32 wyciągi.

Najbardziej popularne ośrodki narciarskie znajdują się jednak w Tatrach Wysokich. Należą do niech: Strbskie Pleso, Stary Smokowiec oraz Tatrzańska Łomnica. Są to także miejsca najczęściej odwiedzane przez miłośników sportów zimowych polskiego pochodzenia. Tatry Wysokie są znakomicie przygotowane do przyjęcia licznie przybywających turystów. Oprócz licznych tras narciarskich i wyciągów można tu skorzystać z krytych basenów, lodowisk, sal fitness, licznych kawiarni i dyskoteki. Ciekawym pomysłem na aktywne spędzenie czasu jest zwiedzenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tagi: Tatry Słowacja Tatrzański Park Narodowy Chopoka Dolina Demanowska trasy narciarskie Strbskie Pleso Stary Smokowiec Tatrzańska Łomnica

Data publikacji: 2017-12-03 | Liczba wyświetleń: 1867