Tanie zwiedzanie - czyli jak oszczędnie zwiedzać obce kraje

Wiele osób zaczyna poszukiwanie wakacyjnego kierunku właśnie od tego kroku. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości na stronach największych przewoźników można wyszperać pojedyncze bilety za ułamek kwoty.

Tanie zwiedzanie - czyli jak oszczędnie zwiedzać obce kraje
fot.

Marzysz o wakacyjnym wyjeździe, podczas którego poznasz kulturę innego kraju, ale nie chcesz przeznaczać na niego sporej kwoty? Oto kilka sprawdzonych sposobów na tanie zwiedzanie. Podróżuj i oszczędzaj z głową!

Promocje na bilety samolotowe

Wiele osób zaczyna poszukiwanie wakacyjnego kierunku właśnie od tego kroku. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości na stronach największych przewoźników można wyszperać pojedyncze bilety za ułamek kwoty. Zrób rozeznanie, oceń, w które rejony świata loty są tańsze. Spróbuj wyszukiwania zarówno bardzo odległych w czasie kursów, jak i tych na najbliższe dni. Bilety first i last minute to jedna z najpopularniejszych metod na tanie przeloty.

Ubezpieczenie turystyczne

Brak ubezpieczenia może zamienić najlepsze wakacje w istny koszmar. Skradzione walizki, złamana noga czy tropikalna choroba… Takie sytuacje nie należą niestety do rzadkości. Decydując się na zagraniczną wycieczkę, koniecznie rozważ zakup ubezpieczenia turystycznego. Porównaj oferty dostępne na rynku i oblicz najkorzystniejszą składkę: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/

Hostele

Nocleg to jeden z największych kosztów, jakie czekają na każdego podróżnika. Hotele potrafią być bardzo drogie, zwłaszcza gdy są zlokalizowane blisko turystycznych atrakcji. Na szczęście istnieją tańsze alternatywy, czyli hostele. Z niższą ceną wiąże się oczywiście gorszy standard pokoi, ale zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziesz mógł wydać na jedzenie, transport albo pamiątki.

Komunikatywnym osobom, które szukają naprawdę budżetowych opcji spodoba się couchsurfing. To darmowy sposób podróżowania polegający na spaniu w mieszkaniu właściciela. Czasem jest to tytułowa kanapa, czasem osobny pokój. Zasady są ustalane indywidualnie. Idea couchsurfingu polega na zbliżaniu ludzi z różnych zakątków świata – gospodarz chętnie pokaże Ci kilka ciekawych miejsc, w zamian za Twoje zaangażowanie i rozmowę.

Transport

Wynajem własnego środka transportu to wygodna, ale kosztowna sprawa. Na szczęście każde większe miasto ma swoją komunikację i zazwyczaj jest to najtańszy sposób na przemieszczanie się z punktu do punktu. Planuj z wyprzedzeniem, ponieważ najbardziej opłacalne są bilety kilkudniowe. Korzystanie z komunikacji miejskiej nie tylko znacznie przyspieszy Twoje zwiedzanie, ale także sprawi, że poczujesz się, jak jeden z mieszkańców.

Dokładne rozeznanie

Zanim wyruszysz do innego kraju, zbierz na jego temat jak najwięcej informacji. Przejrzyj przewodniki, poszukaj popularnych blogów podróżniczych i popytaj znajomych, którzy sporo latają po świecie. Miej oczy i uszy szeroko otwarte na wszelkie wskazówki pomagające zaoszczędzić nieco pieniędzy. Wolny wstęp do muzeum w konkretny dzień tygodnia, sprawdzone knajpki, w których stołują się mieszkańcy czy bezpłatne atrakcje nieznane większości turystów – takie informacje sprawią, że Twoje wakacje będą niskobudżetowe, ale pełne wrażeń!

Tagi: wakacje podróże zwiedzanie

Data publikacji: 2019-05-29 | Liczba wyświetleń: 1657