Top 10 ośrodków narciarskich we Włoszech

Włochy to kraj marzenia dla miłośników szusowania i innych szaleństw na śniegu. Wiele tu bowiem ośrodków narciarskich, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wybrednych turystów.

Top 10 ośrodków narciarskich we Włoszech
fot.

Top 10 ośrodków narciarskich, które mają w sobie to „coś”

Niewątpliwymi perełkami we Włoszech jest ośrodek Folgarida-Marilleva, a właściwie dwa połączone ze sobą ośrodki, które ulokowane są w dolinie Słońca. To najobfitszy teren do szusowanie w całym rejonie Trydentu, który posiada trasy o łącznej długości ponad 150 kilometrów.

Kolejnym cudownym miejscem jest Moena-Alpe Lusia, ośrodek narciarski posiadający urządzenie do sztucznego naśnieżania, świetnie utrzymane trasy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych a także własne skipassy.

W ferworze zimowego szaleństwa nie sposób zapomnieć o słynnym Livigno, czyli „Małym Tybecie” Włoch - sprawdź oferty "Livigno narty". To jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w całych Alpach ze 115 kilometrami tras oraz licznymi atrakcjami.

W Południowym Tyrolu czeka kolejne miejsce, które na długo pozostanie w pamięci - Val Gardena. Ośrodek ten jest znany z rozgrywanych tu zawodów Alpejskiego Pucharu Świata w konkurencjach szybkościowych oraz tras narciarskich ulokowanych na wysokościach powyżej 2500 metrów n.p.m.

Piękne jest również Pinzolo, ośrodek z bogatą tradycją oraz z zapierającymi dech w piersiach widokami. Trasy są tu niezwykle urozmaicone a instruktorzy szczególnie skupiają się na nauce najmłodszych, dlatego też miejsce to jest idealne na rodzinne wakacje.

W Apeninach głównym ośrodkiem narciarskim jest Abetone. Wyciągi rozpoczynają się tu na wysokości 1200 metrów i sięgają prawie 2000 metrów wysokości. Trasy zaś przecinają przepiękne doliny i rozpościerają się na obszarze aż 50 kilometrów.

W top 10 ośrodków narciarskich we Włoszech nie może zabraknąć Monte Bondone, który jest niezwykle często wybierany przez amatorów białego szaleństwa. Trasy są tu świetnie przygotowane, dośnieżane i dobrze nasłonecznione, a sam ośrodek kusi atrakcjami.

Cudowny jest także obszar Pameago/Predazzo zachęcających turystów licznymi imprezami kulturowymi, sportowymi i rozrywkowymi a także wspaniałą atmosferą. Wielką 10 zaś zamykają takie ośrodki jak Etna Nord oraz Laceno.

Włochy to idealny wybór na zimowe szaleństwa. Ilość świetnych miejsc do szusowania jest naprawdę ogromna, a bardzo dobrze przygotowane ośrodki narciarskie zachęcają, by to właśnie tutaj przeżyć niezwykłą przygodę, zrelaksować się i zwyczajnie odpocząć.

Tagi: Włochy narty

Data publikacji: 2015-10-08 | Liczba wyświetleń: 2125