Turystyka medyczna w Polsce

Coraz więcej ludzi wybiera wyjazdy, które umożliwią im wspaniały relaks połączony z perspektywą zabiegów zdrowotnych i poprawiających urodę.

Turystyka medyczna w Polsce
fot. luiggi33/shutterstock.com

Obecnie turystyka medyczna (zdrowotna) stała się światowym trendem, który przyczynił się do propagowania łączenia leczenia z wypoczynkiem. Coraz więcej ludzi wybiera wyjazdy, które umożliwią im wspaniały relaks połączony z perspektywą zabiegów zdrowotnych i tych poprawiających urodę. Pacjentom (kuracjuszom) takich placówek oferuje się po prostu powiązanie przyjemnego z pożytecznym. Kurorty,które mają w ofercie unikalne warunki przyrodolecznicze, profesjonalną kadrę medyczną, wysoki standard usług medycznych oraz najnowocześniejsze wyposażenie z całą pewnością nie narzekają na brak klientów. Poza tym na dzień dzisiejszy równie atrakcyjne są gabinety stomatologiczne, kliniki chirurgii kosmetycznej, instytuty SPA oraz ośrodki odnowy biologicznej. Taki stan rzeczy przyczynił się do uplasowania się Polski w pierwszej dziesiątce państw europejskich pod względem liczby uzdrowisk. Następstwem tego powstała turystka medyczna przyjazdowa do Polski z bogatych krajów Unii Europejskiej. Szczególnie sporą popularnością cieszą się polskie uzdrowiska, ośrodki odnowy biologicznej oraz SPA&Wellness.Poza tym kuracjusze korzystają nie tylko z właściwości leczniczych wód mineralnych czy borowin ale także np. z zabiegów medycyny estetycznej, kosmetologii, usług stomatologicznych, okulistycznych lub chirurgii estetycznej. Do najpopularniejszych usług wciąż zalicza się usługi stomatologiczne i chirurgii plastycznej.

Polska turystyka medyczna jest na dobrej drodze rozwoju, która pozwoli na zyskanie szerokiego grona stałych pacjentów, którzy nie tylko skorzystają z dobrodziejstw medycyny, ale także dobrodziejstw natury niezależnie od panującej pory roku. Ponadto rodzime ośrodki najczęściej położone są w atrakcyjnych rejonach Polski. Tym samym oferują oprócz tego możliwość przebywania pośród niesamowitej przyrody. Dlatego też turystyka medyczna wywiera wpływ na ogólny rozwoju turystyki w Polsce.

Tagi: uzdrowiska turystyka medyczna kurorty spa turystyka zdrowotna chirurgia plastyczna medycyna estetyczna

Data publikacji: 2007-10-30 | Liczba wyświetleń: 11610