Uroki polskich plaż

Większość z nas nie docenia uroku rodzimych plaż, które zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w Europie.

Uroki polskich plaż
fot. Archiwum portalu Noclegownia.pl

Wybierając się na zasłużony wypoczynek często wybieramy się nad nasze polskie morze. Na ogół jest też tak, iż większość z nas nie docenia uroku rodzimych plaż, które zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w Europie. Żółty drobny piasek, mięciutki i delikatny dla stóp, śliczne muszelki i niesamowite zachody słońca – to tylko kilka zalet naszych plaż. Rodzime wybrzeże z roku na roku staje się coraz bardziej czystsze i przyjazne turystom. Poza tym wiele polskich plaż otrzymuje corocznie odznaczenie "błękitnej flagi". Jest to wyróżnienie przyznawane dla kąpielisk na całym świecie, które spełniają najwyższe kryteria m.in. pod względem jakość wody, bezpieczeństwa oraz czystości plaż. Poza tym warunkiem przyznania znaku są również toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Lecz znak ten przyznawany jest tylko na jeden sezon.

Do najpiękniejszych i najczystszych polskich plaż zalicza się: Krynicę Morską, Jastarnię, Hel, Dąbki, Międzyzdroje, Puck, Świnoujście, Władysławowo, Sopot, Ustroń Morską, Sztutowo, Kąty Rybackie, Mrzeżyno, Pogorzelicę, Grzybowo oraz Pobierowo.

Warto więc spakować walizki i podążyć w kierunku morskiej bryzy i piaszczystych plaż Morza Bałtyckiego. Warto dodać, iż Bałtyk jest morzem pięknym i burzliwym, a jego fale są krótkie i strome. Typowa wysokość fali wynosi 5 metrów, ale w czasie bardzo silnych sztormów osiąga nawet 10 metrów. Poza tym morskie kąpiele i spacery brzegiem morza doskonale wpływają na nasz cały organizm.

Tagi: plaże Morze Bałtyckie polskie plaże wybrzeże

Data publikacji: 2008-01-18 | Liczba wyświetleń: 6708