Wzniesienia wydmowe w Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana to jedyne miejsce w Polsce gdzie możemy zobaczyć wspaniałe wzniesienia wydmowe usypane przed przeszło 5000 lat.

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana jest parkiem krajobrazowym położonym na terenie, jak nazwa wskazuje, Mierzei Wiślanej. Jest to bardzo piękny i naturalny obszar Polski. Jedyne miejsce w Polsce gdzie możemy zobaczyć i poczuć na własnej skórze, wspaniałe wzniesienia wydmowe, usypane przed przeszło 5000 lat. Najwyższym z owych wzniesień jest Wielbłądzi Garb który ma wysokość 49 metrów nad poziom morza. Niestety obszar ten jest nieustannie i nieuchronnie niszczony przez nieodpowiedzialnych turystów. Przyczynił się do tego także rozwój infrastruktury i zabudowania urbanizacyjne, przez co między innymi powstały takie kurorty letnie jak Krynica Morska. Teren tej jest niespotykanie atrakcyjnie pod względem przyrodniczym. Każdy kogo interesuje polska przyroda, jej zalety, piękno i naturalność, powinien zobaczyć to miejsce, przyjechać i poczuć wiatr we włosach. Poczuć piasek na własnych stopach, jego ciepły dotyk i otoczenie. Na obszarze Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej znajdują się trzy rezerwaty, rezerwat przyrodniczy Buki Mierzei Wiślanej, rezerwat Kąty Rybackie oraz mniej znany, ale równie piękny rezerwat przyrody Mewia Łacha. Co zatem powinniśmy teraz zrobić? Najlepiej jak najszybciej spróbować uzyskać chociażby te 3 dni wolnego w pracy, spakować tylko najpotrzebniejsze i niezbędne nam rzeczy, i wyruszyć na prawdziwą przygodę w oblicza Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej, jestem pewien że decyzji tej nigdy nie będziemy żałować, ale będziemy powracać do wspomnień z wyjazdu, w każdej chwili w której zatęsknimy za odrobiną wolności i odpoczynku.

Tagi: Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana Wielbłądzi Garb Krynica Morska rezerwat przyrodniczy Buki Mierzei Wiślanej rezerwat Kąty Rybackie rezerwat przyrody Mewia Łacha

Data publikacji: 2008-08-26 | Liczba wyświetleń: 2617

Podobne artykuły