Zabiegi SPA

Zabiegów SPA jest niezwykle dużo, jednak można je podzielić na kilka podstawowych grup.

Zabiegi SPA
fot. Rido, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc./shutterstock.com

Zabiegów SPA jest niezwykle dużo, jednak można je podzielić na kilka podstawowych grup. Jedną z nich jest aromaterapia, która wykorzystuje właściwości olejków eterycznych pozyskiwanych z wyciągów z drzew i kwiatów. Sekretne receptury przygotowywania wspaniałych olejków, które były wykorzystywane już przez średniowiecznych zakonników cieszą się w ośrodkach SPA dużą popularnością.

Kolejną grupą zabiegów, z których można korzystać w ośrodkach SPA jest Balneoterapia, która wskazana jest przede wszystkim dla osób, które czują się obolałe, a ponadto mają problemy z napięciem mięśniowym. Zabiegi balneoterapii doskonale pomagają się rozluźnić oraz zrelaksować, dzięki czemu klienci odczuwają po nich ogromną ulgę. Zabiegi balneoterapii polegają na kąpielach, które są wzbogacone morskimi minerałami oraz substancjami na bazie torfu, które są słynne ze swoich cennych właściwości leczniczych. Nic więc dziwnego, że są to jednej z najbardziej znanych zabiegów, jakie są oferowane przez ośrodki SPA.

Następną kategorią zabiegów oferowanych przez ośrodki SPA jest Fango, będącą niczym innym, jak tylko błotną kąpielą, w trakcie, której używane są różnorodne składniki mineralne. Tego rodzaju błotne okłady klient może sobie wybrać w formie zimnej, ciepłej bądź gorącej, wszystko zależy od zdrowia oraz osobistych preferencji. Warto pamiętać także o tym, że zabiegi Fango mają bardzo szeroki wachlarz możliwości poczynając od leczenia zaburzeń pracy wątroby, stanów zapalnych nerek i pęcherza moczowego, a na właściwościach relaksujących i odprężających kończąc. Popularnymi zabiegami oferowanymi przez ośrodki SPA są zabiegi wykorzystujące działanie promieniowania świetlnego, czyli po prostu fototerapia. Jak powszechnie wiadomo, leczenie światłem jest stosunkowo nowoczesną metodą, które jednak pomimo tego, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród klientów. Zabiegi fototerapii doskonale wpływają na skórę sprawiając, że staje się ona bardziej ukrwiona oraz elastyczna. Warto pamiętać także o tym, że jedną z odmian fototerapii jest leczenie światłem widzialnym, które z powodzeniem stosuje się przede wszystkim w leczeniu zimowej depresji.

Zabieg znany chyba każdemu, nawet osobom, które nie odwiedzają salonów SPA, to z całą pewnością hydromasaż, który ma niezwykłe właściwości relaksująco -lecznicze. Hydromasaże odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego wannach, w których wytwarzane są specjalne ruchy wody połączone ze zmianami temperatury wywierają doskonały wpływ na ludzkie ciało. Dużą popularnością wśród zabiegów oferowanych przez ośrodki SPA jest także tak zwana refleksologia, która jest uciskowym masażem punktowym, na tych częściach dłoni oraz stóp, które odpowiadają poszczególnym częścią ciała. Taki masaż posiada nie tylko właściwości lecznicze, ale także doskonale wspomaga naturalną zdolność ludzkiego organizmu do regeneracji. Inną odmianą masażu jest Shiatsu, który polega na masowaniu kciukami poszczególnych części ciała. Podobnie jak refleksologia, Shiatsu doskonale odpręża oraz przywraca organizmowi równowagę.

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wykorzystujące właściwości alg morskich, leczniczego błota oraz wody morskiej. Zabiegi z wykorzystaniem takich produktów nazywane są powszechnie Thalassoterapią. Algi, błoto oraz woda morska są nie tylko wysoce skuteczne, ale charakteryzują się także niezwykle cennym wpływem na odnowę skóry, a ponadto oczyszczają organizm z różnego rodzaju toksyn i pobudzają do naturalnej odbudowy wzmacniając jednocześnie układ odpornościowy człowieka.

Doskonale widać, że oferta zabiegów proponowanych przez różne ośrodki SPA jest niezwykle różnorodna i z pewnością każdy znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie. Warto zastanowić się nad tym, czy nie byłoby miło zafundować swojemu organizmowi kompletną regenerację, która dodatkowo wspaniale poprawi samopoczucie i pozwoli zapomnieć o codziennych problemach.

Tagi: aromaterapia balneoterapia ośrodki SPA fango fototerapia hydromasaż refleksologia masaż shiatsu thalassoterapia

Data publikacji: 2009-06-29 | Liczba wyświetleń: 3195