Apartamenty w Sopocie – idealne miejsce na wypoczynek nad morzem

Sopot to nie tylko słynny festiwal muzyczny, molo i imprezowy Monciak – coś dla siebie znajdą tu również… miłośnicy plażowania i morskich kąpieli.

Apartamenty w Sopocie – idealne miejsce na wypoczynek nad morzem
fot.

Sopot to nie tylko słynny festiwal muzyczny, molo i imprezowy Monciak – coś dla siebie znajdą tu również… miłośnicy plażowania i morskich kąpieli. Uzdrowiskowy klimat i bogata infrastruktura turystyczna sprawiają, że Sopot – także poza wakacyjnym sezonem – przyciąga gości z Polski i zagranicy. To jednocześnie doskonałe miejsce, by spędzić bezpieczny urlop i odpocząć od napływających z różnych stron złych informacji.

Sopot od ponad 200 lat jest popularnym kurortem przyciągającym śmietankę towarzyską. Odkąd w XIX wieku powstało tu pierwsze morskie kąpielisko, a następnie kolejne budynki uzdrowiskowe z Domem Zdrojowym na czele, w mieście tym gościli najznamienitsi obywatele Europy. W 1927 roku otwarto tu słynny Hotel Grand, ściśle związany z mieszczącym się niedaleko kasynem. Bywały w nim takie sławy jak Marlena Dietrich czy Greta Garbo. Nic więc dziwnego, że przez lata Sopot nazywano „Riwierą Północy”.

Dziś Sopot również przyciąga gwiazdy wielkiego formatu. Jednak tak naprawdę każdy może skorzystać z szerokiej oferty atrakcji tego miasta. Na gości czekają liczne komfortowe pokoje nad morzem – zarówno w luksusowych hotelach, jak i kameralnych pensjonatach.

Plaże i kąpieliska w Sopocie

W Sopocie do dyspozycji jest około 5 kilometrów piaszczystej plaży. W najwęższym miejscu ma jedynie 15 metrów, za to w najszerszym – aż 110! Znajduje się tu też strzeżone kąpielisko. W sam raz na wyprawę z dziećmi.

Oficjalne zejście na plażę mieści się praktycznie w centrum miasta. Plaża sąsiaduje bowiem z bulwarem im. Bohaterów Monte Cassino, potocznie zwanym Monciakiem. To właśnie tu wieczorami i w nocy odbywają się najbardziej huczne imprezy. W ciągu dnia w sezonie letnim władzę przejmują jednak plażowicze.

Powszechnie znaną atrakcją sopockiej plaży jest molo. Ma około pół kilometra długości, z czego znaczna część wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Czyni je to najdłuższym obiektem tego typu nad Morzem Bałtyckim. Od 1 maja na molo można wejść po wykupieniu biletu wstępu – dla dorosłych jego cena wynosi 9 zł, dla dzieci do 16. roku życia i inwalidów – 4,50 zł.

Noclegi w Sopocie, gdy pogoda nie dopisuje…

Poza plażowaniem na turystów w Sopocie czeka wiele innych atrakcji. Niestety niektóre z nich z powodu sytuacji epidemiologicznej nie są dostępne do zwiedzania. Warto jednak – choćby z zewnątrz – zobaczyć:

  • Operę Leśną, w której odbywa się słynny festiwal muzyczny,
  • wspomniany już Grand Hotel,
  • Krzywy Domek (na bulwarze im. Bohaterów Monte Cassino), którego konstrukcja jest inspirowana rysunkami Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga,
  • Dom Zdrojowy naprzeciwko molo.

Sopot – apartamenty nad morzem

Jeśli szukasz komfortowego miejsca na nocleg w Sopocie, a przy tym cenisz sobie prywatność – postaw na apartamenty z oferty Sun&Snow. Mieszczą się w nowych, strzeżonych budynkach lub zabytkowych kamienicach. Zapewniają najwyższy stopień intymności – do osobistej dyspozycji są bowiem nie tylko miejsca noclegowe, lecz również aneks kuchenny i łazienka. Co ważne – firma Sun&Snow wdrożyła również szereg restrykcji sanitarnych, które mają zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. Obsługa – zarówno płatność, jak i przekazanie kluczy – odbywa się bezkontaktowo. Każdy apartament w Sopocie, przed przyjęciem kolejnych gości, przechodzi trzydniową kwarantannę i jest dokładnie dezynfekowany środkami na bazie alkoholu.

Zobacz apartamenty Sopotw ofercie Sun&Snow!

Tagi: Sopot apartamenty nad morzem

Data publikacji: 2020-05-21 | Liczba wyświetleń: 1400