Najbardziej urokliwe miejsca w Trójmieście, które trzeba zobaczyć

Przedstawiamy Wam popularne, ale jednocześnie niezwykle urokliwe miejsca w Trójmieście!

Najbardziej urokliwe miejsca w Trójmieście, które trzeba zobaczyć
fot.

Pomorze to region naprawdę niezwykły, który pełen jest ciekawych zakamarków. Wiele z nich to miejsca, w które rzadko kto się zapuszcza, i w które trudno jest trafić, natomiast inne to absolutnie obowiązkowe pozycje na mapie każdego turysty. Dzisiaj zajmiemy się tymi drugimi, przedstawiając Wam popularne, ale jednocześnie niezwykle urokliwe miejsca w Trójmieście!

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta, których niewątpliwym atutem jest świetne położenie. Metropolia z jednej strony graniczy przecież z Zatoką Gdańską, natomiast z drugiej okala ją Trójmiejski Park Krajobrazowy. Założony w 1979 roku, od samego początku stał się domem dla każdego, kto potrafi docenić niezwykłe walory polskiej przyrody lub po prostu uwielbia spacery po niezwykłych, leśnych szlakach.

Park poprzecinany jest licznymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi, które stwarzają wspaniałą szansę na spędzenie aktywnego urlopu nad morzem. Trójmiejskie lasy nie tylko są ostoją ciekawych gatunków roślin i zwierząt – w ich obrębie kryją się także interesujące tajemnice, które czekają na to, by je odkryć!

Główne Miasto w Gdańsku

Najbardziej obfitująca w zabytki część reprezentatywnej dzielnicy Gdańska – Śródmieścia, to miejsce nie tylko dla tych, którzy pragną zapoznać się z historią miasta. Jest to także doskonałe miejsce na romantyczne spacery, zwłaszcza po zmroku. Wystarczy jedno spojrzenie na zdumiewająco oświetlony brzeg po dowolnej stronie Motławy, by zakochać się w tym miejscu. Przepiękny obraz dopełniają zjawiskowe uliczki oraz ciekawe muzea, kawiarnie i restauracje.

AI7A4392fb.jpg

Kamienice na ulicy Długiej w Gdańsku. Źrodło: hoteldlugitarg.pl

Gdyńskie Orłowo

Jedna z najpiękniejszych gdyńskich dzielnic – Orłowo, to zdecydowanie miejsce pełne uroku. Na cały obraz jego niezwykłości składają się: przepięknie oświetlone molo, Klif Orłowski, Promenada Królowej Marysieńki oraz naturalnie – piaskowa plaża. Powstały w czasach I wojny światowej pomost już od samego początku swojego istnienia skradł serca mieszkańców i turystów, będąc jednym z najpopularniejszych wyborów na sesje ślubne w regionie.

Wspomniany przed momentem klif pozwala natomiast na chwilę przenieść się w przeszłość, by pomyśleć nad przemijającym czasem i konsekwencjami tego procesu. Promenada Królowej Marysieńki to natomiast świetne miejsce na złapanie oddechu przed dalszym zwiedzaniem połączonym ze spacerem.

Park Oliwski

Gdański Park Oliwski to kolejna, świetna propozycja dla każdego, kto uwielbia urocze miejsca. Historia parku sięga XII wieku i jest ściśle związana z pojawieniem się na terenie współczesnej Oliwy zakonu cystersów. Od tego czasu, będący pod opieką zakonników teren, zdecydowanie zmienił się w miejsce niezwykłe. Obecnie odwiedzający mogą delektować się znakomicie urządzonymi ogrodami (np. ogrodem francuskim czy japońskim), bajecznymi alejkami (np. Aleją Lipową), grotami szeptów oraz stawami zamieszkałymi przez ptactwo wodne.

Park Oliwski po prostu trzeba zobaczyć.

Podsumowanie

Powyżej wymieniliśmy jedynie ułamek najbardziej urokliwych miejsc w Trójmieście. Gorąco zachęcamy do samodzielnego odkrywania tajemnic metropolii i jej okolic, które mają szansę pozostać w Waszej pamięci przez długie lata!

Tagi: Gdańsk Trójmiejski Park Krajobrazowy Trójmiasto Orłowo Park Oliwski

Data publikacji: 2018-10-23 | Liczba wyświetleń: 1171