Kreta All Inclusive - dzika przyroda

Wakacje na Krecie to wspaniała okazja, by poczuć dzikość natury i poznać nowe miejsca.Wyspa ta jest największą co do wielkości w całej Grecji, zachwyca i czaruje, a także sprawia, że pragnie się tu wracać.

Wakacje na Krecie
fot.

Wakacje na Krecie to wspaniała okazja, by poczuć dzikość natury i poznać nowe miejsca. Wyspa ta jest największą co do wielkości w całej Grecji i fascynuje zarówno miłośników historii, archeologów, ludzi spragnionych piękna i spokoju jak i tych, którzy najlepiej czują się wśród przyrody. Kreta zachwyca i czaruje, a także sprawia, że pragnie się tu wracać.

Białe Góry w okolicach Chanii a może niezwykły Wąwóz Samaria, co najpierw?

Warto wybrać się w rejony Chanii, by móc posmakować wspinaczki, turystyki górskiej lub też spokojnych pieszych wędrówek. Na pasjonatów odkrywania nowych wyzwań czeka pasmo Białych Gór, na terenie których można skorzystać z usług czterech schronisk. Piękne widoki, cisza i spokój a także atmosfera niespotykana nigdzie indziej - to wszystko czeka na turystów właśnie w tym miejscu.

Kreta to także najdłuższy wąwóz Europy, czyli Wąwóz Samaria usytuowany w Parku Narodowym. Ma on aż 18 kilometrów i fascynuje krajobrazami, które można tutaj dostrzec. Wędrując po wąwozie trafia się do opuszczonej wioski Samarii, a pod koniec jego ściany zbliżają się do siebie do 3,5 metra. Zjawisko to nazywane jest „Stalowymi Wrotami”. Przed zwiedzaniem wąwozu warto się dobrze przygotować, bowiem w czasie gorącego dnia może być to nie lada wyzwanie.

Północno-zachodnia Kreta, czyli dzikość, która przyciąga wielu…

Będąc na Krecie warto zajrzeć w jej północno-zachodni zakątek, bowiem właśnie w tej części natura może naprawdę zachwycić, zwłaszcza że jest to najmniej skomercjalizowany obszar na całej wyspie. Czekają tu chociażby niezwykłe wzgórza porosłe kasztanami, pomarańczami i oliwkami (na południu) oraz skaliste tereny półwyspy Gramvoussa i Rodopou (na północy).

Poza tym na zachodnim wybrzeżu zachwycają naprawdę piękne plaże i dzikie skały, można więc tutaj spacerować, sycić się pięknem oraz zapomnieć o wszystkich zmartwieniach.

Wczasy na Krecie >> sprawdź oferty lato 2016 Kreta All Inclusive na Grecja.com.pl - to wspaniała propozycja dla miłośników dzikiej natury, wyspa ta bowiem ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zarówno górzysta jak i obfitująca w piękne plaże sprawia, że atrakcji tu co niemiara. Poza tym fascynujące krajobrazy oraz wręcz idealna pogoda pozwalają na prawdziwy relaks i głęboki kontakt z przyrodą.

Data publikacji: 2016-02-11 | Liczba wyświetleń: 2028