Najpiękniejsze plaże w Europie

Poznaj najpiękniejsze plaże w Europie, nie trzeba odwiedzać tropikalnych wysp, aby cieszyć się rajskimi plażami.

Plaża Myrtos na wyspie Kefalonia
fot. Archiwum portalu Noclegownia.pl

W Europie pełno jest plaż, które warto uwzględnić, planując urlopowy wypoczynek. Są wśród nich plaże greckie, hiszpańskie, włoskie i cypryjskie, a nawet islandzkie. Trudno wskazać te bezapelacyjnie najpiękniejsze. Z pewnością każda zasługuje na uwagę. Nie trzeba odwiedzać wcale tropikalnych wysp, aby móc cieszyć się rajskimi plażami i krystalicznie czystym morzem.

Plaża Myrtos na wyspie Kefalonia

Ta grecka plaża to bajeczne miejsce, w którym możemy się cieszyć lazurowymi wodami Morza Jońskiego. Plaża znajduje się w północno - zachodniej części wyspy. Zasługuje na miano "królowej greckich plaż". Myrtos leży u podnóża dwóch gór Kalon Oros i Agia Dynati. Są one fantastycznym źródłem cienia dla wypoczywających tu turystów, a zarazem dostarczają niesamowicie pięknych widoków. Sama plaża jest pełna drobnego, jasnego piasku, zejście do wody łagodne. Nie musimy obawiać się przy brzegu ostrych i niebezpiecznych raf.

Plaża Es Trenc na Majorce

Na największej wyspie Balearów plaż jest mnóstwo. Jednak Es Trenc jest najpiękniejsza. Charakteryzuje się kryształowo czysta wodą. Plaża ciągnie się na odcinku ponad 2 km i ma ok. 20 m. szerokości. Jasny, kwarcowy piasek zachęca do plażowania i błogiego wypoczynku. bardzo łagodne zejście do morza przyciąga tu liczne rodziny z dziećmi. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to jedna z nielicznych, oficjalnych plaż dla nudystów na Majorce.

Plaża Chia na Sardynii

Mówią o niej Europejskie Karaiby. Ta piękna włoska plaża słynie z turkusowej wody, która obmywa wybrzeże w kolorze platyny i złota. Uroku dodają jej 30-metrowej wysokości wydmy, jedwabisty piasek oraz delfiny baraszkujące w morzu. Ma ponad 9 km długości i leży na południowo-zachodnim wybrzeżu Sardynii. Monumentalne wydmy wręcz zapraszają do tego, aby podziwiać z nich cudowne zachody słońca.

Plaża Lara na Cyprze

Jeżeli szukamy plaży, która nie jest oblegana przez turystów, ale naprawdę wyjątkowa, Lara na zachodnim wybrzeżu Cypru, może okazać się miejscem idealnym. Można ją nazwać żółwim rajem. Od czerwca do września morskie gady z gatunku karetta (Caretta caretta) i żółw zielony (Chelonia mydas) przypływają w te rejony Cypru na lęg. Panuje tu surowy zakaz rozstawiania leżaków i wbijania w piach parasolek. Nie jest to więc miejsce odpowiednie dla miłośników wielogodzinnego plażowania. Za to idealnie nadaje się do pieszych wędrówek i podziwiania malowniczych krajobrazów.

Plaża Vik na Islandii

To jedna z najbardziej atrakcyjnych plaż bazaltowych, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Znajduje się nieopodal Vík í Mýrdal, miasta południowym wybrzeżu Islandii. Ta czarna plaża zrobi wrażenie na każdym. Wydaje się dzika i niesamowita. Po jej zachodniej stronie, tuż przy samym morzu wyrastają monumentalne klify. Drobny, czarny piasek, jest charakterystyczny dla miejsc, w pobliżu których wybuchały wulkany. Podobne plaże można spotkać chociażby na Wyspach Kanaryjskich. Vik to plaża niecodzienna, tajemnicza i zjawiskowo piękna.

Oczywiście w zestawieniu tym mogłoby się znaleźć nie pięć, a pięćdziesiąt plaż. W Europie nie trzeba długo szukać, by znaleźć równie wyjątkowe.

Tagi: Kefalonia Grecja Myrtos Majorka Sardynia Cypr Islandia

Data publikacji: 2016-02-27 | Liczba wyświetleń: 3475