Wyspy Kanaryjskie - mit, czy jednak raj na Ziemi dostępny dla każdego?

Wyspy Kanaryjskie to górzysty archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego i prawdziwy raj dla turystów.

Wyspy Kanaryjskie - mit, czy jednak raj na Ziemi dostępny dla każdego?
fot. pixabay.com

Wyspy Kanaryjskie – marzenie wielu, niedostępne dla wszystkich. Czy aby na pewno? Wyspy Kanaryjskie, popularne "Kanary" to cel wędrówek wielu bogatych jednostek, to również swego rodzaju mit i wyznacznik bogactwa – któż bowiem nie marzy o tym by wylegiwać się na piaszczystej plaży, opalać się i wykąpać w morzu o kolorze lazuru? Czy to jedynie marzenie, którego spełnienie możliwe jest jedynie dla elity?

Wyspy Kanaryjskie – górzysty archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego. Ich powierzchnia (nie wszystkie z nich są zamieszkane, część z nich jedynie periodycznie) to ponad 7000 km2, ludność zaś to ponad półtora miliona ludzi. Archipelag złożony jest z ośmiu wysp głównych, najpopularniejsze z nich to między innymi: Teneryfa, Lobos, Gran Canaria, El Hierro, La Palma. Zdanie o historii, a może bardziej etymologii nazwy wysp. Pochodzi ona od łacińskiego słowa "canis", które określa… psa. Na tych terenach bowiem, już od bardzo dawna spotykane były stada dzikich psów.

Co nieco o klimacie wysp, który jest niezwykle ważne z punktu widzenia turystyki. Na wyspach panuje klimat oceaniczno-subtropikalny. Do odwiedzin zachęca fakt, iż cechą tego właśnie klimatu są umiarkowane temperatury (latem średnia temperatura to 24oC, zimą zaś 18oC), mała ilość opadów, oraz temperatura morza, która wynosi około 20-22oC.

W podsumowaniu warto obalić pewien mit, mówiący o tym jakoby Wyspy zarezerwowane są tylko dla ludzi chorobliwie bogatych. W dobie kiedy prężnie rozwija się rynek tanich linii lotniczych, oraz coraz popularniejszy staje się styl podróżowania zwany "timeshare" teoretycznie każdy może sobie pozwolić na taki wyjazd, przynajmniej raz na kilka lat.

Tagi: Wyspy Kanaryjskie Teneryfa Gran Canaria La Palma górzysty archipelag Lobos El Hierro

Data publikacji: 2008-05-06 | Liczba wyświetleń: 3670