Miasteczka Western City

Western City to bez wątpienia bardzo ciekawe miejsce, które każdy wielbiciel dzikiego zachodu powinien koniecznie odwiedzić.

Western City to bez wątpienia bardzo ciekawe miejsce, które każdy wielbiciel dzikiego zachodu powinien koniecznie odwiedzić. Turysta w takim miasteczku spotka się z pewnością z kowbojami toczącymi walkę lub szeryfa pilnującego ładu i porządku. Miejsca pokroju Western City pozwolą każdemu zwiedzającemu poczuć się niczym na prawdziwym Dzikim Zachodzie. W niektórych tego rodzaju miejscach w Polsce możliwe jest przebranie się w stroje z tamtej epoki co pozwala w pełni wczuć się w atmosferę z tamtego okresu.

Bardzo popularnym tego typu obiektem jest Western City w miejscowości Karpacz w Karkonoszach. Właściwie to obiekt zlokalizowany jest w Scięgnach – wsi położonej koło Karpacza, jednak mówi się że Western City znajduje się w Karpaczu, bo jest to dużo bardziej znana miejscowość. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów z Polski, ale także z pobliskich Czech oraz Niemiec. Szczególnie dzieci będą zachwycone pobytem tutaj, gdyż to one są najbardziej zafascynowane kowbojami i Dzikim Zachodem. Szczególnie polecamy odwiedzenie tego miejsca latem z powodu organizowanych wtedy wielu inscenizacji w postaci bijatyk między kowbojami, pogoni, napadów na bank albo strzelanin. Do innych atrakcji należą: strzelanie z łuku lub broni pneumatycznej, przejażdżka kolejką westernową, można także uczestniczyć w napadzie na bank.

Kolejnym miasteczkiem Western City jest Rancho w Grudziądzu. Można tu spotkać ludzi przebranych za takie postacie jak: Jesse James, Big John czy Colorado Bill. Ciekawostką jest, że przedstawienia odbywają się tutaj nawet, gdy pada deszcz, widzowie wtedy oglądają cały spektakl z zadaszonych trybun. Blisko miasteczka zlokalizowane jest jezioro Rudnickie, możemy wejść do wody od strony Grudziądza, gdyż istnieje tam plaża i teren jest pod opieką ratownika. Jeżeli dzieci poczują się znudzone dzikim zachodem mogą się pobawić quadami, dla których został stworzony specjalny tor. Dla nieco starszych dzieci dużym wyzwaniem jest jazda na mechanicznym byku, na którym utrzymanie się kilka minut jest naprawdę trudne. Od 2008 roku istnieje autodrom na którym możemy pojeździć samochodzikami. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w naszym kraju – łączna długość budynków wynosi 450 metrów, natomiast balkony połączone są ze sobą w jedną długość co pozwala przespacerować się na pierwszym piętrze na wysokości 150 metrów.

Western City w Sarnowej Górze umiejscowionej około 80 kilometrów od stolicy naszego kraju jest celem wycieczek pozamiejskich wielu mieszkańców Warszawy, jak i innych okolicznych miast. Tutaj w przeciwieństwie do wielu innych tego rodzaju miejsc możemy spotkać przebranych Indian. Mimo iż Dziki Zachód kojarzy nam się z letnią porą, to polecamy odwiedzić miasteczko również zimą. Co więcej, gdy jest śnieg organizowane są różne uroczystości – kulig, jazda bryczką, a instruktor nauczy nas jazdy konnej. Mini zoo znajdujące się na terenie Western City pochwalić się może takimi zwierzętami jak: kozy, owce czy nawet strusie. W wiosce indiańskiej możemy wziąć udział w takich ciekawych obrzędach jak polowanie na dżdżownice, rzut włócznią, złapać byka za rogi. Poza tym obowiązkowym elementem jest oczywiście pomalowanie naszej twarzy twarzy przez Indianina.

Western City Mrongoville – to tutaj co roku już od 25 lat odbywa się słynny Festiwal Muzyki Country "Piknik Country". Szczególnie duże oblężenie tego miejsca przez turystów odbywa się właśnie przez wspomniany już Piknik Country, uroczystość ma miejsce na przełomie miesięcy lipca i sierpnia. Miasteczko oprócz budynków łudząco przypominających te z dzikiego zachodu zajmuje się popularyzacją muzyki country poprzez liczne przedstawienia. Miejsce istnieje dopiero od niedawna, ponieważ dopiero 4 lipca 2008 roku burmistrz Mrągowa uroczyście otworzyła Mrongoville. Podczas otwarcia zjawiło się bardzo wielu lokalnych a także wojewódzkich przedstawicieli władzy oraz oczywiście mieszkańcy miasta i turyści. Ciekawą ofertą jest organizowanie tutaj takich uroczystości jak: studniówki, chrzciny, wesela, urodziny czy imieniny.

Tagi: Karpacz Western City Grudziądz Sarnowa Góra Mrągowo

Data publikacji: 2008-12-05 | Liczba wyświetleń: 5532