Świat rozrywki, czyli drugie imię Ibizy

Ibiza wypełniona jest pubami, dyskotekami, restauracjami i kawiarniami, w których życie nie zamiera prawie nigdy.

Świat rozrywki, czyli drugie imię Ibizy
fot. Matej Kastelic/shutterstock.com

Na Morzu Śródziemnym u wybrzeżu Hiszpanii leży wyjątkowej urody i atrakcyjności turystycznej wyspa Ibiza, czyli Eivissa. Wyspa ta należy do archipelagu Balearów, dokładnie natomiast w jego części zwanej Pitiuzami. Wyspa Ibiza ma powierzchnię 540 km kw. Cóż wyjątkowego znajduje się na tej przestrzeni, co tak skutecznie zachęca turystów z wielu krajów do odwiedzenia tego miejsca?

Ibiza jako jedna z wysp archipelagu otoczona jest przez przepiękne, malownicze, o niewielkiej powierzchni wysepki. Można je obserwować z dala, delektując się przepięknym krajobrazem przez nie malowanym, lub odwiedzić którąś z nich poruszając się którymś z wodnych pojazdów, bardzo tutaj popularnych.

Wybrzeże Ibizy to 210 kilometrów plaż, z których każda wyróżnia się zupełnie wyjątkową cechą charakterystyczną. Są tu więc typowe plaże piaszczyste, na których leniwi wczasowicze całe dnie smażą w słońcu swoje nagie ciała. Są także malownicze skaliste zatoczki, np. Cala oraz przepiękne, dostępne dla wszystkich, choć czasem niebezpieczne, groty i jaskinie. Atrakcyjne wybrzeże zapewni mnóstwo przygód odwiedzającym je turystom.

Cała Ibiza jest bardzo różnorodnie ukształtowaną wyspą. Na południowym zachodzie wyspy znaleźć można wzniesienia sięgające 475m. Ciekawym zjawiskiem, które nieczęsto można zaobserwować w innych rejonach świata, jest zmiana koloru niemal całej powierzchni wyspy wraz ze zmieniającymi się porami roku. Turyści odwiedzający to miejsce częściej, ale w innych okresach roku, często zaskakiwani są wyglądem wyspy, dzięki czemu powrót tu jest jeszcze bardziej oczekiwany.

Ibiza jest miejscem, w którym każdy odnajdzie swój sposób spędzenia wolnego czasu. „Rozrywka” to można powiedzieć drugie imię tej wyjątkowej wyspy. Ibiza wypełniona jest bowiem pubami, dyskotekami, restauracjami i kawiarniami, w których życie nie zamiera prawie nigdy. Nocne życie turystów jest tak barwne, że kończy się najczęściej nad ranem. Tubylcy zdali się przywyknąć już do zasad jakie wprowadzili na tę wyspę przyjezdni z całego świata, co więcej nauczyli się także czerpać z tego duże korzyści. Oferty sklepów, hoteli, czy wypożyczalni sprzętu dostosowane są do wymagań wybrednych turystów.

Ci, których bardziej interesuje codzienne życie Hiszpanów, nie zmienione w tak dużym stopniu przez rozwijający się rynek turystyczny, powinni udać się w rzadziej odwiedzane zakątki wyspy. W centralnej części Ibizy znaleźć można malownicze wioski takie jak Santa, Santa Gertrudis i Agnes. W niektórych z nich wciąż można napotkać na tradycyjną architekturę, która swoje korzenie wzięła z kultury afrykańskiej.

Wypoczynek na Ibizie można polecić każdemu spragnionemu mocnych wrażeń. Zarówno młodsi, jak i starsi turyści odnajdą tu rozrywkę spełniającą ich wysokie wymagania. Wielu turystów odwiedzając raz to miejsce postanawia powrócić tu jeszcze kiedyś. Wybór zdaje się być bardzo trafny. Gdzie bowiem można wypoczywać z taką przyjemnością ja tutaj.

Tagi: plaże Ibiza Baleary Hiszpania Morze Śrózdziemne rozrywka dyskoteki

Data publikacji: 2020-08-29 | Liczba wyświetleń: 921