Alpy Francuskie

Alpy Francuskie są jednym z najpiękniejszych łańcuchów górskich na świecie, to właśnie tutaj wspaniałe zielone doliny stykają się z pokrytymi śniegiem grzbietami gór.

Alpy Francuskie
fot. pixabay.com

Alpy Francuskie są jednym z najpiękniejszych łańcuchów górskich na świecie, to właśnie tutaj wspaniałe zielone doliny stykają się z pokrytymi śniegiem grzbietami gór. W porze letniej turyści korzystają ze znajdujących się tutaj szlaków, które mają setki kilometrów, a zimą tereny te są wprost stworzone do narciarstwa. Jednak należy pamiętać także o tym, że Alpy Francuskie to nie tylko narciarstwo, ponieważ równie popularna jest tutaj żegluga na tratwach, kajakarstwo oraz jazda po szlakach na rowerach górskich. Wybierając się w Alpy Francuskie warto wcześniej zapoznać się ze szlakami turystycznymi oraz trasami zjazdowymi wokół Mont Blanc. Region ten przyciąga, co roku ogromne liczby turystów z całego świata, a przyczynia się do tego między innymi znakomita kultura, a także bogactwo malowniczych krajobrazów, które pozostają w pamięci na zawsze.

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest malownicze miasteczko Brides les Bains, które jest znanym na całym świecie uzdrowiskiem z termalnymi źródłami. Ponadto znajduje się tutaj doskonała baza odnowy biologicznej, z której z pewnością każdy skorzysta wybierając odpowiednie dla siebie zabiegi. Istnieje tu również jedyne w Alpach kasyno, które przyciąga wielu turystów przyjeżdżających w Alpy. Warto wybrać się także do miasteczka Grasse, które uważane jest za "stolicę pięknych zapachów", przede wszystkim ze względu na eksport pachnideł cieszących się najlepszą marką, a także organizowane tutaj imprezy, które poświęcone są kwiatom symbolizującym sławę i dobrobyt miasta.

Jedną z najbardziej znanych francuskich stacji narciarskich jest Les Deux Alpes i to właśnie tutaj znajduje się największy w Europie lodowiec dostępny dla narciarzy. Ponadto istnieje tu 200 km tras narciarskich oraz aż 58 wyciągów.

Tagi: szlaki turystyczne Alpy narciarstwo kajakarstwo Mont Blanc Brides les Bains Grasse Les Deux Alpes

Data publikacji: 2009-07-19 | Liczba wyświetleń: 4506