Szczawnica – idealne miejsce na urlop dla aktywnych

Szczawnica – region, gdzie poznasz nie tylko uroki miejscowej przyrody, ale także wielu ciekawych ludzi i przeżyjesz przygodę życia.

Szczawnica
fot.

Nie dla Ciebie urlop w cieniu palmy, z drinkiem w jednej dłoni i książką w drugiej. Nie przepadasz za spacerami w cieniu zachodzącego słońca i nie lubisz godzinami wylegiwać się na plaży. Twój żywioł to adrenalina, ruch na świeżym powietrzu, atrakcje i mnóstwo ludzi wokoło. Właśnie dla takich ludzi jak Ty, idealnym miejscem na wypoczynek jest Szczawnica – region, gdzie poznasz nie tylko uroki miejscowej przyrody, ale także wielu ciekawych ludzi i przeżyjesz przygodę życia.

Szlaki turystyczne dla każdego

Jeśli na urlop wybierasz górskie klimaty, to z pewnością stawiasz na aktywny wypoczynek, podczas którego poznasz miejscowe uroki. Szlaki turystyczne w Szczawnicy zostały opracowane w taki sposób, by zarówno osoba, która po raz pierwszy odwiedza góry, jak i śmiałek, który niejeden szczyt ma na swoim koncie, znaleźli coś dla siebie.

  • Szlak Biała Woda, przygotowano dla osób, które lubią wyzwania. Całkowite przejście zajmuje około 1,5 godziny, podczas której możesz podziwiać malowniczą okolicę.
  • Trasa na Jarmutę prowadzi z kolei kilkoma szlakami. W ciągu półtoragodzinnej wędrówki z pewnością natkniesz się na ukryte w zboczach gór tunele, które są znakiem rozpoznawalnym szlaku i noszą malownicze nazwy - Bania w Jarmucie i Wodna Bania.
  • Szlak turystyczny Małe Pieniny podzielony jest na dwie części – pierwsza rozpoczyna się w Czortoszynie, a jej pokonanie zajmuje ok. 5-ciu godzin, natomiast drugi biegnie od Durbaszki. Wąwóz Homole jest częścią szlaku Pieniny Małe i choć krótki, bo ma zaledwie 800 metrów, to na jego trasie z pewnością będzie co podziwiać, a największą atrakcją jest Potok Kamionka.
  • Turystów odwiedzających Szczawnicę kuszą także 2 szczyty – Bryjarka i Bereśnik. Kuszą przede wszystkim dlatego, że trasa nie jest wymagająca, a jej pokonanie zajmuje około 40 minut. Szlak na Przehybę, to dwie trasy do wyboru – niebieska zajmuje ok 3 godzin i 10-ciu minut, natomiast zielona jest o 20 minut dłuższa. Wybierając pierwszą można jedna podziwiać urokliwy wodospad Zaskalnik.

To tylko niewielka część informacji o szlakach turystycznych w Szczawnicy – więcej na ten temat na http://www.szczawnica.nrs.pl/szlaki-turystyczne/.

Raj dla miłośników sportów zimowych!

Gdy zwiedzisz wybrane szlaki turystyczne, wcale nie musisz zwalniać tempa – atrakcje w Szczawnicy nigdy się nie kończą! Jeśli jesteś pasjonatem sportów zimowych nie mogłeś lepiej wybrać. Narty i snowboard w Szczawnicy to jedne z najbardziej obleganych przez turystów atrakcji. Do wyboru jest wiele tras, o różnej długości, różnym kącie nachylenia i trudności. Trasy narciarskie na Palenicy przeznaczone są zarówno dla samotnych jeźdźców, jak i całych rodzin, które stawiają na aktywny wypoczynek. Trasa snowboardowa Szafranówka to miejsce, które od lat przyciąga wielu sportowców – odbywają się w tym miejscu nie tylko Pucharu Polski, ale i Uniwersjady.

Po lądzie i w wodze – zawsze aktywnie!

Gdy chcesz spędzić czas aktywnie, ale nie chcesz zbytnio męczyć dzieci, spędzając wakacje w gronie rodziny, możesz wybrać takie rozwiązanie, które sprawi, że będzie i aktywnie, i rodzinnie. Trasy rowerowe w Szczawnicy pozwalają nie tylko popracować nad kondycją, ale i poznać uroki miejscowości. Dwugodzinną przeprawę Dunajcem Twoje pociechy z pewnością zapamiętają na długo – 13 kilometrów czystej adrenaliny sprawia, że spływy kajakowe w Pieninach Szczawnicy cieszą się ogromnym zainteresowanie turystów.

Więcej informacji o atrakcjach Szczawnicy znajdziesz na http://www.szczawnica.nrs.pl/.

Data publikacji: 2015-10-16 | Liczba wyświetleń: 2395