Wyjazd na narty do Kościeliska - jakie stoki warto sprawdzić w okolicy?

Kościelisko to znakomite miejsce na świąteczny urlop, czy też ferie zimowe. Będzie to idealna opcja zarówno dla par, jak i osób podróżujących w większym gronie.

Wyjazd na narty do Kościeliska - jakie stoki warto sprawdzić w okolicy?
fot.

Kościelisko to znakomite miejsce na świąteczny urlop, czy też ferie zimowe. Będzie to idealna opcja zarówno dla par, jak i osób podróżujących w większym gronie. To również strzał w dziesiątkę, jeśli poszukujemy ciekawego miejsca na rodzinny wyjazd.

W okolicy Kościeliska znajdziemy sporą ilość stoków, co z pewnością ucieszy miłośników sportów zimowych. Jedno jest pewne - tutaj nie można się nudzić. Co roku przyjeżdża tutaj spora ilość miłośników narciarstwa, snowboardu, saneczkarstwa, a także wielu innych dyscyplin sportowych. Pomimo tego jest to miejsce ciche i spokojne. Gwarantuje ono maksymalny relaks i regenerację. Poniżej przedstawiono najlepsze stoki, które znajdują się w najbliższej okolicy Kościeliska.

Stacja narciarska Polana Biały Potok

Znajduje się one w odległości około 4 km od Kościeliska. Jest to niewielka stacja narciarska, co z pewnością zadowoli osoby ceniące sobie kameralny klimat. Jest to wręcz idealne miejsce, jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportami zimowymi. Dodatkowym plusem jest malownicze otoczenie, które zapiera dech w piersiach. Trasy przebiegają przez niemal płaskie tereny, więc nie jest to dobre rozwiązanie dla zaawansowanych narciarzy, którzy potrzebują nieprzeciętnych wrażeń.

Stacja narciarska Witów-Ski

Jest to niezwykle nowoczesny i rozwinięty obiekt, który znajduje się około 6 km od Kościeliska. Funkcjonują tutaj dwa wyciągi. Będzie to idealne miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Do dyspozycji jest 4-osobowa kolejka kanapowa. Warto wspomnieć, że oprócz tradycyjnych tras znajduje się tutaj trasa o ekstremalnej trudności. Jest to snowpark - na kilkuset metrowym odcinku umieszczono kilkadziesiąt stoczni i przeszkód. To nie lada gratka dla fanów freestyle'owych sztuczek. Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych obiekt jest sztucznie naśnieżany.

Wyciąg narciarski Szatanowa Rola

Znajduje się on około 8 km od Kościeliska. Jest to kolejne bardzo spokojne miejsce, gdzie warto udać się z rodzina. Unikniemy tutaj tłumów i męczącego stania w kolejce. Będzie to dobry stok dla tych, którzy dopiero uczą się jeździć na nartach. Trasy są łagodne i nieskomplikowane.

Wyciąg narciarski Uboc

Jest on usytuowany około 7 km od Kościeliska. Miejsce to rekomendowane jest osobom początkującym oraz średniozaawansowanym. Funkcjonuje tutaj szkółka narciarska, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uczyć się pod okiem profesjonalistów.

Gdzie się zatrzymać?

Planując zimowe szaleństwo na stoku należy porównać apartamenty w Kościelisku. Ważne jest, aby znaleźć nocleg w dogodnej lokalizacji. Nie bez znaczenia jest również standard obiektu, a także cena.
Osada Kościelisko domki góralskie w Kościelisku, która z pewnością zachwycą osoby ceniące sobie niepowtarzalny klimat. Są to bogato wyposażone apartamenty utrzymane w typowo góralskiej stylistyce. Każdy gość może liczyć na kompleksowe wsparcie obsługi.

Tagi: Tatry Kościelisko

Data publikacji: 2019-11-19 | Liczba wyświetleń: 3400