Agroturystyka w Bieszczadach

Forma wypoczynku nazywana agroturystyką przeżywa więc w ostatnich latach swoje chwile świetności.

Agroturystyka w Bieszczadach
fot. Pawel Kazmierczak/shutterstock.com

W dzisiejszych czasach nasze życie toczy się w bardzo szybkim tempie. Cywilizacja zmusza nas do korzystania z coraz to nowszych zdobyczy techniki. W naszym codziennym życiu nie potrafimy już obejść się bez wszechobecnej elektroniki. Życie w mieście staje się coraz bardziej uciążliwe z powodu stale rosnącego poziomu hałasu oraz zanieczyszczeń. Wszystko to powoduje, że coraz chętniej wybieramy się na wieś aby tam odpocząć z dala od tego całego hałasu. Ta forma wypoczynku nazywana agroturystyką przeżywa więc w ostatnich latach swoje chwile świetności. Wypoczynek na wsi to przede wszystkim spotkanie z natura, cisza oraz spokój. Krótko mówiąc jest ucieczka od tego wszystkiego co nas otacza na co dzień. Jednym z regionów Polski idealnie nadającym się na ten rodzaj turystyki są Bieszczady.

Agroturystyka w Bieszczadach

Bieszczady to najdalej na południowy-wschód wysunięty region naszego kraju położony. Poza tym Bieszczady to również nazwa pasma górskiego stanowiącego część Beskidów Wschodnich i rozciągającego między Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Wyszkowską na terytorium Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Bieszczady uchodzą za najmniej zdominowany przez cywilizację region naszego kraju dlatego też tak doskonale rozwija się tam agroturystyka. Ten region to idealny wprost warunku do aktywnego wypoczynku. Możemy tutaj zarówno korzystać z uroków przepięknych gór jak również wypocząć nad jeziorem Solińskim.

Popularna Solina czyli największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce, przyciąga przede wszystkim fanów sportów wodnych oraz wędkarstwa. Właśnie nad Soliną skupia się większość ruchu turystycznego oraz największa liczba gospodarstw agroturystycznych. Najbardziej znaną atrakcję turystyczną jest słynna zapora na Solinie, zbiornik warto jest zwiedzić pływając kajakiem lub rowerem wodnym, które można wypożyczyć w jednej z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego.

Miłośnicy górskich wędrówek z radością wybiorą się na bieszczadzkie połoniny czyli najbardziej charakterystyczny element tych gór. Połonina Caryńska oraz Połonina Wetlińska to właśnie najczęstsze cele wycieczek turystów w Bieszczady, choć najwyższym szczytem po polskiej stronie jest Tarnica.

Najpopularniejsza miejscowości w Bieszczadach to położone nad jeziorem Solińskim uzdrowisko Polańczyk oraz miasteczko o tej samej nazwie co zbiornik czyli Solina. Znaną miejscowością są Ustrzyki Dolne, gdzie znajduje się Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Najlepszym punktem wypadowym w góry są natomiast Ustrzyki Górne, gdzie swój początek ma wiele ważnych szlaków turystycznych.

Data publikacji: 2008-07-05 | Liczba wyświetleń: 5188