Wakacje w Egipcie

Egipt to kraj, który na prawdę warto odwiedzić.

Wakacje w Egipcie
fot. pixabay.com

Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent na świecie, większa jest tylko Azja. Oprócz wielkości tą część globu charakteryzuje ubóstwo, najgorętszy klimat oraz pustynie. W Afryce znajduje się największa pustynia świata – Sahara. Obszar pustyni rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego aż po Morze Czerwone, czyli przez całą szerokość północnej Afryki, łączna długość tego obszaru wynosi 5700 km. Powierzchnia Sahary to ponad 9 mln km2, co stanowi około 30% powierzchni całego kontynentu, dla porównania powierzchnia Europy to 10,5 mln km2. Turystyka na kontynencie afrykańskim jest słabo rozwinięta, większość terenów jest poza zasięgiem przeciętnego turysty. Istnieją jednak dwa kraje afrykańskie cieszące się dużą popularnością wśród turystów. Są to Egipt oraz Tunezja.

Wakacje w Egipcie

Któż nie słyszał o jednym z największych fenomenów na Ziemi jakimi są piramidy egipskie. Te tajemnicze budowle, powstałe ponad 2000 lat p.n.e. są wizytówką Egiptu. To położone nad Nilem państwo w północno-wschodniej Afryce oblewają dwa morza, od północy Morze Śródziemne a od wschodu Morze Czerwone. Arabska Republika Egiptu bo taka jest pełna nazwa kraju to drugie pod względem liczby ludności państwo w Afryce, zamieszkiwane przez ponad 74 mln mieszkańców. Stolicą Egiptu jest Kair, największe miasto Afryki.

Oprócz zwiedzania piramid w Egipcie czeka na turystów mnóstwo innych atrakcji. Morze Czerwone jest jednym z najcieplejszych i najbardziej zasolonych mórz świata, liczne rafy koralowe sprawiają, że jest to idealne miejsce do nurkowania. Właśnie nurkowanie ściąga w to miejsce ogromną liczbę turystów. Są osoby, które do Egiptu jeżdżą co roku specjalnie po to, aby nurkować oglądając cudowne rafy koralowe. W Egipcie istnieje kilka wielkich ośrodków turystycznych, w których kilometrami ciągną się nowoczesne obiekty hotelowe, czekające na turystów. Gorący klimat, plaże i cudowne widoki przyciągają turystów. Do najbardziej znanych ośrodków należą: Hurghada, Sharm el Sheikh, Asuan, Dahab, El Gouna, Luxor. Średnia temperatura powietrza w Egipcie przez cały rok nie spada poniżej 20 stopni, a temperatura wody w Morzu Czerwonym w miesiącach letnich osiąga nawet 30 stopni. Przez Egipt przepływa najdłuższa rzeka świata – Nil, niezwykłą atrakcją są rejsy po Nilu. Ten sposób zwiedzania tego kraju to doskonała okazja, aby zapoznać się choć odrobinę z kontynentem afrykańskim. Kolejna atrakcja to wizyta na pustyni i przejażdżki wielbłądem. Tego typu wyprawa to pamiątka na całe życie. Egipt to kraj, który na prawdę warto odwiedzić.

Tagi: wakacje Morze Czerwone Egipt rafy koralowe nurkowanie Sahara Afryka pustynie Kair

Data publikacji: 2007-08-30 | Liczba wyświetleń: 7106